مهاجرت به بریتیش کلمبیا

سالانه بسیاری از افراد به دلایل مختلفی تصمیم می‌گیرند که وطن خود را ترک کرده و به کشور دیگری مهاجرت کنند. کشور کانادا و به خصوص استان بریتیش کلمبیا با توجه به برنامه‌های آموزشی مناسب، فرصت‌های اشتغال با درآمد بالا و کیفیت زندگی مطلوب به یکی از مهم‌ترین مقاصد مهاجرتی دنیا تبدیل شده است. هدف ما در این مقاله بررسی برخی از روش‌های مهم مهاجرت به بریتیش کلمبیا می‌باشد. 

مهاجرت به بریتیش کلمبیا

روش های مهاجرت به بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا یکی از استان‌های مهاجرپذیر کانادا است که سالانه تعداد زیادی از افراد را جذب می‌کند. در حال حاضر روش‌های مختلفی برای مهاجرت به بریتیش کلمبیا وجود دارد که شامل برنامه مهاجرت فدرال و برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) است. ما در این مطلب برنامه مهاجرتی BC PNP را به شما معرفی می‌کنیم. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید که BC PNP چیست و با شرایط لازم برای برنامه استانی بریتیش کلمبیا آشنا شوید، ادامه‌ی مطلب را از دست ندهید.  

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP)

برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) با همکاری دولت فدرال و در راستای توافقنامه‌ی مهاجرتی کانادا-بریتیش کلمبیا (CBCIA 2015) اداره می‌شود. بر این اساس دولت کانادا هر ساله تعداد محدودی از نامزدهای مهاجرت را به استان بریتیش کلمبیا اختصاص می‌دهد.  

این برنامه توسط قانون برنامه‌های مهاجرتی استانی (Provincial Immigration Programs Act) و مقررات برنامه‌های مهاجرت استانی (Provincial Immigration Programs Regulation) اداره می‌شود. 
برنامه استانی بریتیش کلمبیا دارای چندین طرح مهاجرتی می‌باشد که دو طرح مهارت- محور (BC PNP Skills Immigration) و ورود سریع (Express Entry BC) را مورد بررسی قرار می‌دهیم. این طرح‌های مهاجرتی مختص کارمندان یا فارغ‌التحصیلان بین‌المللی‌ای است که دارای مهارت‌، تحصیلات و یا تجربه‌ی کافی برای اخذ مشاغل پر تقاضا در بریتیش کلمبیا می‌باشند.  
نکته: قبل از ثبت‌نام و ارسال درخواست خود از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی، حتما اطلاعات خود را در این خصوص افزایش دهید و اطلاعاتی درباره‌ی الزامات هر برنامه به دست آوردید. در این صورت می‌توانید صلاحیت خود را بررسی نمایید.
اگر نامزدی استانی شما و بستگانتان (اعضای خانواده) تایید شد، می‌توانید درخواست خود را به اداره‌ی مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) بفرستید. در این صورت می‌توانید تحت برنامه‌های استانی اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.

طبقه‌بندی برنامه‌های مهاجرتی مهارت-محور:

طبقه‌بندی برنامه‌های Express Entry بریتیش کلمبیا:

لطفا به منظور کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا بر روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

شرایط برنامه مهاجرتی BC PNP

برای اینکه درخواست شما مورد پذیرش قرار بگیرد و یا نامزد استانی مهاجرت به بریتیش کلمبیا شوید باید تمامی شرایط لازم را داشته باشید. شرایط مورد نیاز هر برنامه در مراحل مختلف فرایند پذیرش (که شامل فرایندهای ثبت نام، ارسال درخواست و در نهایت نامزدی است) با هم متفاوت است. به عبارت دیگر، هر مرحله از فرآیند پذیرش الزامات مخصوص خود را دارد. 

الزامات عمومی طرح مهاجرت مهارت-محور

طرح مهاجرت مهارت-محور یک گزینه‌ی اقتصادی برای مهاجرت است. این برنامه مختص افرادی است که مهارت‌، تجربه و یا صلاحیت‌هایی را دارند که بریتیش کلمبیا به آن‌ها نیاز دارد. این برنامه برای افرادی تنظیم شده است که قصد زندگی و کار در بریتیش کلمبیا را داشته و خواهان اخذ اقامت دائم کانادا هستند.
برای اینکه بتوانید از این طرح (Skills Immigration) استفاده کنید باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید.

 • کارمند ماهر- مدیر- تاجر ماهر و حرفه‌ای
 • بهداشت حرفه‌ای- پزشک، پرستار و دیگر کارمندان بخش بهداشت و درمان که توسط مسئولان استانی بهداشت و درمان استخدام شده‌اند.
 • فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که مدرک دانشگاهی یا دیپلم را از یکی از کالج‌ها یا دانشگاه‌های کانادا دریافت کرده‌اند.
 • فارغ‌التحصیلان بین‌المللی دوره‌ی تحصیلات تکمیلی که از یکی از دانشگاه‌های کانادا مدرک کارشناسی ارشد و یا دکترا را در رشته‌های علوم طبیعی، کاربردی و یا بهداشت دریافت کرده‌اند. توجه: فقط در این بخش است که نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی وجود ندارد.
 • کارمندان بدون مهارت یا نیمه‌ماهر (شامل اشتغال در ناحیه‌ی شمال شرقی بریتیش کلمبیا): کارمندان بخش گردش‌گری و هتل‌داری، تهیه‌ی غذا و حمل و نقل؛ و یا کارمندان بدون مهارت یا نیمه‌ماهری که در ناحیه‌ی شمال شرقی استان زندگی می‌کنند.

شما باید ثابت کنید که همه‌ی شرایط لازم برای برنامه استانی بریتیش کلمبیا را احراز کرده‌اید. اگرچه برآورده کردن حداقل الزامات هیچ ضمانتی برای دریافت دعوت‌نامه‌ی ITA و یا کسب نامزدی استانی ایجاد نمی‌کند و امتیاز شما در هر برنامه مهم است.
نکته: ثبت‌نام در سامانه‌ی Skills Immigration Registration System به معنی ارسال درخواست (application) در این طرح نیست. با ثبت‌نام در سامانه، هیچ ضمانتی بابت ارسال دعوت‌نامه‌ی ITA به شما وجود ندارد و شما فقط تشکیل پرونده داده‌اید تا شرایط شما بررسی شود .
شما باید یک کپی از تمامی اسنادی را که برای برنامه‌ی BC PNP تهیه کرده‌اید، نزد خود نگهداری کنید تا بتوانید در هنگام نیاز به آن مراجعه نمایید. 
نکته: تمام الزامات برنامه باید در زمان ثبت‌نام و در صورت لزوم در زمان ارسال درخواست برآورده شود.
شرایط زیر مختص همه‌ی بخش‌های طرح‌های مهاجرتی Express Entry BC و Skills Immigration می‌باشد.

 • کارفرمای بریتیش کلمبیایی شما پیشنهاد کاری تمام وقت با مدت زمان نامشخص را به شما داده و شما آن را پذیرفته‌اید. این شغل باید یکی از مشاغل مورد پذیرش بریتیش کلمبیا باشد (موارد استثنا: در طرح-‌های Skills Immigration-International Post-Graduate و  EEBC- International Post-Graduate، نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی نیست). همچنین مشاغلی که کارمند باید بیشتر اوقات کاری را در خارج از بریتیش کلمبیا باشد قابل قبول نیست. 
 • شما باید شرایط شغل پیشنهاد شده را داشته باشید. شاید در برنامه‌ی BC PNP، برای تعیین حداقل شرایط مورد نیاز در هر رده‌ی شغلی به استاندارد طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC)، وب‌سایت WorkBC و یا استانداردهای صنعتی مراجعه شود. 
 • دستمزدی که به شما پیشنهاد شده است باید با نرخ دستمزد بریتیش کلمبیا برای شغل مورد نظر قابل رقابت باشد (یعنی با دستمزد یک فرد بریتیش کلمبیایی که شغل مورد نظر را دارد متناسب باشد). 
 • اگر در یکی از مشاغل سطوح B ،C و یا D که در طبقه‌بندی مشاغل ملی درج شده است یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده و در حال ثبت‌نام و یا ارسال درخواست خود هستید، باید گواهی ارزیابی زبان انگلیسی (CLB) و یا فرانسوی را ارائه دهید. لازم به ذکر است که باید در هر کدام از موارد امتحانی (نوشتن، مکالمه، شنیدن و خواندن) حداقل نمره 4 را کسب کنید.
 • اگر شغل پیشنهاد شده به شما نوع 0 بوده و یا در سطح A قرار داشته باشد، در هنگام ثبت‌نام نیازی به ارسال گواهی زبان ندارید. مگر آنکه بخواهید امتیازات مربوط به زبان را دریافت نمایید. البته شاید مسئولان برنامه مهاجرتی BC PNP هنگام ارزیابی درخواست شما، بنا به صلاح‌دید خود مدرک و یا گواهی معتبر آزمون زبان را از شما بخواهند تا بدانند که آیا سطح زبان شما در حدی است که بتوانید از پس امورات شغلی خود برآیید.
 • اگر می‌خواهید امتیازات مربوط به زبان را در سامانه‌ی ثبت‌نام دریافت کنید، باید هنگام ارسال درخواست خود یک کپی از نتایج آزمون زبان را نیز به برنامه‌ی BC PNP بفرستید (بدون توجه به سطح NOC شغل پیشنهاد شده در بریتیش کلمبیا).
 • شما باید اثبات کنید که از حداقل شرایط درآمد برخوردار هستید. 
 • در بازه‌ی زمانی 5 سال پیش از ارسال درخواست و همچنین در طول فرایند پردازش آن، شما، همسر شما و یا شریک زندگی عرفی شما نباید روی هم رفته بیشتر از 10% از سهام شرکتی (شرکت بریتیش کلمبیایی که پیشنهاد کاری را برای شما فرستاده است) را داشته باشید.
 • اشتغال شما باید از لحاظ اقتصادی برای بریتیش کلمبیا سودمند باشد. به عنوان مثال، اشتغال شما باید به موارد زیر کمک کند:
  • حفظ و یا ایجاد شغل در کانادا
  • انتقال دانش و یا مهارت به کانادایی‌ها
  • حمایت از توسعه‌ی محصولات جدید اختصاصی
  • فراهم کردن نیروی کار برای یک پروژه‌ی بزرگ
 • اشتغال شما نباید تاثیر منفی‌ای در حل و فصل اختلافات کاری داشته باشد. همچنین اشتغال شما نباید تاثیر منفی‌ای بر اشتغال شخصی که یک سمت اختلافات کاری است، داشته باشد. اشتغال شما نباید اثر معکوسی بر روی فرصت‌های آموزشی و شغلی برای افراد بریتیش کلمبیایی ایجاد کند.
 • اگر دعوت‌نامه‌ی ITA برای شما فرستاده شد، باید در هنگام ارسال آنلاین درخواست خود هزینه‌ی آن را پرداخت کنید تا پردازش درخواست شما آغاز شود. این هزینه 1150 دلار است (در آینده ممکن است این هزینه افزایش یابد). درخواست‌های ناقص تایید نمی‌شوند. لازم به ذکر است که اگر هزینه‌ی درخواست را پرداخت کرده و خواهان بازگشت وجه خود باشید، باید قبل از آغاز ارزیابی درخواست شما در برنامه‌ی BC PNP، درخواست لغو بررسی خود را ثبت کنید.
 • شما می‌توانید از طریق آدرس ایمیل PNPinfo@gov.bc.ca با مسئولان برنامه مهاجرتی BC PNP ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را لغو کنید. همچنین می‌توانید بپرسید که آیا هزینه به شما بازپرداخت می‌شود یا خیر. لطفا در ایمیل ارسالی نام کامل، تاریخ تولد و شماره‌ی فایل درخواست خود را در برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) قید کنید. به درخواست‌های لغوی که به صورت حضوری و یا از طریق پیغام گداشتن در پیغام‌گیر صوتی ارسال می‌شود ترتیب اثر داده نمی‌شود.
 • در برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) فقط سوابق کاری قانونی و مجاز شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شما همچنین باید سایر الزامات ویژه مربوط به تجربه کاری در شغل مورد نظر را داشته باشید.
 • در موارد زیر BC PNP نامزدی را به شما اعطا نمی‌کند:
  • ورود شما به کانادا ممنوع است.
  • شما در کانادا هستید اما اقامت شما در کانادا فسخ یا منقضی شده است.
  • اگر ویزای اقامت موقت شما در کانادا منقضی شده است و نتوانید ثابت کنید که در طی بازه‌ی 90 روزه درخواست خود برای تمدید اقامت را فرستاده‌اید، وضعیت شما در کانادا به صورت out of status قلمداد می‌شود.
  • به صورت غیر مجاز در کانادا مشغول کار هستید.
  • وضعیت پناهندگی شما در کانادا هنوز حل و فصل نشده است.
  • چه در کانادا باشید چه خارج از کانادا، از کانادا اخراج شده‌اید.
 • در صورتی که در وضعیت شما تغییراتی به وجود بیاید باید آن را به اطلاع برنامه‌ی BC PNP برسانید. این تغییرات شامل موارد زیر است. البته تغییرات فقط به این موارد محدود نمی‌شود.
  • تغییر کارفرما
  • تغییر عنوان شغلی و وظایف
  • کاهش دستمزد سالانه
  • تغییر در تعداد افراد تحت تکلف (افراد وابسته به شما)
  • تغییر در وضعیت مهاجرتی (immigration status)

هر فرد در هر زمان می‌تواند فقط یک پروفایل در برنامه‌ی BC PNP داشته باشد. همچنین در هر زمان فقط می‌توان یک بار درخواست خود را فرستاد.

برنامه مهاجرتی BC PNP

الزامات عمومی برنامه ورود سریع استانی بریتیش کلمبیا

اکسپرس اینتری یک سامانه‌ی مدیریت آنلاین درخواست است که در ژانویه‌ی 2015 توسط سازمان IRCC معرفی شد. دولت استانی بریتیش کلمبیا نیز در همان زمان برنامه ورود سریع استانی بریتیش کلمبیا (EEBC) را معرفی کرد. سامانه‌ی EEBC به برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) کمک می‌کند تا بتوان از سامانه‌ی اکسپرس اینتری سازمان IRCC استفاده کرده و نیازهای ویژه‌ی استان به نیروی کار رفع گردد.
برای اینکه درخواست اقامت دائم شما در اولویت پردازش قرار بگیرد باید همه‌ی الزامات برنامه‌ی EEBC را برآورده کنید. شما باید موارد زیر را برآورده کنید:  

 • باید معیارهای حداقل یکی از برنامه‌های federal economic immigration را که تحت سامانه‌ی اکسپرس اینتری سازمان IRCC است، برآورده کنید.
 • باید کد معتبر کارجویی و شماره پروفایل معتبر در سامانه‌ی اکسپرس اینتری سازمان IRCC را دریافت کنید؛ همچنین باید اظهار کنید که علاقه‌مند به مهاجرت به بریتیش کلمبیا هستید.
 • باید تحت یکی از طرح‌های EEBC از برنامه‌ی BC PNP نامزدی استانی را اخذ کنید.

اگر علاقه دارید که درخواست خود به برنامه‌ی BC PNP را تحت طرح EEBC ارسال کنید، باید مطمئن شوید که می‌توانید حداقل معیارهای طرح مرتبط BC PNP را برآورده کنید. در ضمن شما باید حداقل معیارهای یکی از برنامه‌های قابل پذیرش federal economic immigration را نیز برآورده کنید.
شما باید حداقل معیار یکی از زیر بخش‌های طرح Express Entry BC را کسب کنید.

 • Express Entry BC - Skilled Worker
 • Express Entry BC - Healthcare Professional
 • Express Entry BC - International Graduate
 • Express Entry BC - International Post Graduate

همه‌ی طرح‌های EEBC، به جز طرح EEBC – International Post-Graduate، نیازمند یک پیشنهاد شغلی تمام وقت با مدت زمان نامعلوم از طرف یک کارفرمای بریتیش کلمبیایی است. البته برخی از موقعیت‌های شغلی که بر اساس آن کارمند باید بیشتر وقت خود را در خارج از بریتیش کلمبیا سپری کند مورد قبول قرار نمی‌گیرد.
همانطور که گفتیم شما علاوه بر اینکه باید الزامات برنامه‌ی BC PNP را برآورده کنید، باید معیارهای حداقلی یکی از برنامه‌های مهاجرت اقتصادی فدرال را کسب کنید. این برنامه‌ها عبارت‌اند از:

 • Federal Skilled Worker Program
 • Federal Skilled Trades Program
 • Canadian Experience Class

این برنامه‌های فدرال نیازمند آزمون دانش زبانی و کسب نمره‌های معینی است. همچنین، شاید به ارزیابی مستقل تحصیلات شما نیاز باشد. این ارزیابی بر اساس استانداردهای کانادا انجام می‌شود.
شما باید سامانه‌ی اکسپرس اینتری IRCC را بررسی کرده و خود ارزیابی را کامل کنید. در صورتی که صلاحیت لازم را داشته باشید می‌توانید پروفایلی را ایجاد کنید. شما همچنین باید تمایل خود را به سکونت در بریتیش کلمبیا بیان کرده و نشان دهید. 
از شما درخواست می‌شود که اطلاعات تحصیلی، دانش زبانی و سابقه کار را در سامانه‌ی اکسپرس اینتری وارد کنید. اگر تحت اکسپرس اینتری معیارهای لازم برای یکی از برنامه‌های مهاجرت اقتصادی را کسب کنید، شماره پروفایل اکسپرس اینتری و کد معتبر کارجویی را دریافت خواهید کرد. این‌ها شماره‌های ویژه‌ای هستند که فقط به شما اختصاص داده شده‌اند.
موارد زیر همانطور که بالاتر هم به بخش‌هایی از آن اشاره شد الزاماتی هستند که در همه‌ی بخش‌های طرح‌های مهاجرتی Express Entry BC و Skills Immigration وجود دارند (استثنائاتی هم هستند که ذکر شده‌اند).

 • کارفرمای بریتیش کلمبیایی شما پیشنهاد کاری تمام وقت با مدت زمان نامشخص را به شما داده و شما آن را پذیرفته‌اید. در واقع این موقعیت یکی از مشاغل مورد پذیرش بریتیش کلمبیا است (موارد استثنا: در طرح‌های Skills Immigration-International Post-Graduate و  EEBC- International Post-Graduate، نیازی به داشتن پیشنهاد شغلی نیست).
 • شما باید شرایط شغل پیشنهاد شده را داشته باشید. در برنامه‌ی BC PNP ممکن است که برای تعیین حداقل شرایط مورد نیاز در هر رده‌ی شغلی به استاندارد طبقه‌بندی مشاغل ملی (NOC)، وب‌سایت WorkBC و یا استانداردهای صنعتی مراجعه شود.
 • دستمزد پیشنهادی باید با نرخ دستمزد بریتیش کلمبیا برای شغل مورد نظر قابل رقابت باشد (یعنی با دستمزد یک فرد بریتیش کلمبیایی که شغل مورد نظر را دارد متناسب باشد). 
 • شما باید با توجه به برنامه‌ی فدرالی که صلاحیت استفاده از آن را دارید، حداقل نمرات مورد نیاز زبان را کسب کنید. شما باید در یکی از آزمون‌هایی که سازمان IRCC معرفی کرده است شرکت کنید. آزمون‌های قابل قبول عبارت‌اند از: IELTS-General، CELPIP-General و TEF.
 • اگر می‌خواهید امتیازات مربوط به زبان را در سامانه‌ی ثبت‌نام دریافت کنید، باید یک کپی از نتایج آزمون زبان را در هنگام ارسال درخواست خود به مسئولان برنامه BC PNP بفرستید (بدون توجه به سطح NOC شغل پیشنهاد شده در بریتیش کلمبیا).
 • شما باید اثبات کنید که از حداقل شرایط درآمد برخوردار هستید.
 • در بازه زمانی 5 سال پیش از ارسال درخواست و همچنین در طول فرایند پردازش آن، شما و همسر شما نباید روی هم رفته بیشتر از 10% از سهام شرکتی (شرکت بریتیش کلمبیایی که پیشنهاد کاری را برای شما فرستاده است) را داشته باشید.
 • اشتغال شما باید از لحاظ اقتصادی برای بریتیش کلمبیا سودمند باشد. به عنوان مثال، اشتغال شما باید به موارد زیر کمک کند:
  • حفظ و یا ایجاد شغل در کانادا
  • انتقال دانش و یا مهارت به کانادایی‌ها
  • حمایت از توسعه‌ی محصولات جدید اختصاصی
  • فراهم کردن نیروی کار برای یک پروژه‌ی بزرگ
 • اشتغال شما نباید تاثیر منفی‌ای در حل و فصل اختلافات کاری داشته باشد. همچنین اشتغال شما نباید تاثیر منفی‌ای بر اشتغال شخصی که یک سمت اختلافات کاری است داشته باشد. باید به این نکته توجه کرد که اشتغال شما نباید اثر معکوسی بر روی فرصت‌های آموزشی و شغلی برای افراد بریتیش کلمبیایی ایجاد کند.
 • اگر دعوت‌نامه‌ی ITA برای شما فرستاده شد، باید در هنگام ارسال درخواست به صورت آنلاین هزینه‌ی درخواست را پرداخت کنید تا پردازش درخواست شما آغاز شود. این هزینه 1150 دلار است. درخواست‌های ناقص تایید نمی‌شوند. لازم به ذکر است که اگر هزینه‌ی درخواست را پرداخت کرده و خواهان بازگشت وجه خود باشید، باید قبل از شروع فرایند ارزیابی درخواست شما در برنامه‌ی BC PNP، درخواست خود را لغو کنید. شما می‌توانید از طریق آدرس ایمیل PNPinfo@gov.bc.ca با برنامه‌ی BC PNP ارتباط برقرار کرده و درخواست خود را لغو کنید. همچنین با ارتباط از طریق این آدرس می‌توانید از کارمندان برنامه بپرسید که آیا می‌توانید هزینه را پس بگیرید یا خیر. لطفا در ایمیل ارسالی نام کامل خود، تاریخ تولد و شماره فایل درخواست خود در برنامه مهاجرتی BC PNP را قید کنید. به درخواست‌های لغوی که به صورت حضوری و یا از طریق پست صوتی ارسال می‌شود ترتیب اثر داده نمی‌شود.
 • در موارد زیر BC PNP نامزدی را اعطا نمی‌کند:
  • ورود شخص به کانادا ممنوع است.
  • شخص مورد نظر در کانادا زندگی می‌کند اما اقامت او در کانادا فسخ یا منقضی شده است.
  • اگر ویزای اقامت موقت شخصی در کانادا منقضی شده باشد و نتواند ثابت کند که در طی بازه 90 روزه درخواست خود برای تمدید اقامت را فرستاده است، وضعیت او در کانادا به صورت out of status قلمداد می‌شود.
  • اگر شخصی به صورت غیر مجاز در کانادا مشغول به کار باشد.
  • وضعیت پناهندگی متقاضی در کانادا حل و فصل نشده باشد.
  • شخصی که چه در کانادا باشد چه خارج از کانادا، از کانادا اخراج شده باشد.
 • هر فرد در هر زمان می‌تواند فقط یک پروفایل در برنامه‌ی BC PNP داشته باشد. همچنین در هر زمان فقط می‌توان یک بار درخواست خود را فرستاد.

دانلود رایگان کتاب

در برنامه‌ی BC PNP فقط سوابق کاری قانونی و مجاز شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. شما همچنین باید سایر الزامات ویژه مربوط به تجربه کاری در شغل مورد نظر را داشته باشید.
لطفا توجه کنید که پس از ارزیابی درخواست شما، فقط در صورتی تحت برنامه BC PNP  نامزد می‌شوید که پروفایل اکسپرس اینتری شما معتبر باقی مانده و قابل روئیت باشد. اگر پروفایل اکسپرس اینتری شما منقضی شده باشد، نمی‌توانید تحت برنامه مهاجرتی BC PNP نامزد شوید.
علاوه بر این، اگر سازمان IRCC دعوت‌نامه‌ی ITA را قبل از نامزدی شما تحت برنامه‌ی BC PNP در پورتال Express Entry صادر کند، پروفایل شما در پورتال Express Entry دیگر برای برنامه مهاجرتی BC PNP قابل روئیت نخواهد بود. برای اینکه بتوانید نامزدی را کسب کنید، باید دعوت‌نامه‌ی ITA سازمان IRCC را رد کرده و منتظر کسب نامزدی از برنامه‌ی BC PNP باشید. اگر دعوت‌نامه‌ی ITA سازمان IRCC را رد نکنید، درخواست شما در برنامه‌ی BC PNP بسته می‌شود و هیچ وجهی قابل استرداد نخواهد بود.  
نکته پایانی اینکه تمام الزامات برنامه باید در زمان ثبت‌نام و صورت لزوم در زمان ارسال درخواست برآورده شود.

آیا شما هم به مهاجرت فکر کرده‌اید؟ به نظر شما مهم‌ترین مزیت و اشکال مهاجرت چیست؟ لطفا در قسمت کامنت‌ها نظر ارزشمند خود را با ما و خوانندگان در میان بگذارید. 


اگر در مورد خرید یا پیش خرید نیاز به هم فکری دارید، می توانیم بدون هیچ الزامی، گپ و گفتی داشته باشیم، خوشحال می شوم کمکی کنم.

امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما)

2 نکته مهم که باید قبل و بعد از مهاجرت بدانید
2 نکته مهم که باید قبل و بعد از مهاجرت بدانید

نکاتی که باید قبل و بعد از مهاجرات باید رعایت کنیم تا عمرمان تباه نشود. زمانی از زندگی لذت می‌بریم ک ...

مزایا و معایب جاب آفر
مزایا و معایب جاب آفر

گرفتن جاب آفر یکی از روش‌های مهاجرت به کانادا است که با دریافت آن علاوه بر افزایش امتیاز، می‌توانید ...

تحصیل در کانادا فرصت‌ها و تهدیدها
تحصیل در کانادا فرصت‌ها و تهدیدها

نکات مهم درباره‌ی تحصیل در کانادا و اثرات آن بر روی مهاجرت به این کشور که قبل از مهاجرت باید بدانید ...

حساب بانکی در کانادا
حساب بانکی در کانادا

بدون آشنایی با انواع حساب‌های بانکی، حساب باز نکنید. آشنایی با انواع حساب‌ها دست شما را باز می‌کند ک ...

فریت بار به کانادا چیست؟
فریت بار به کانادا چیست؟

اگر می‌خواهید بارهای خود را به کانادا ببرید، بهترین و ارزان ترین روش، فریت بار به کانادا است که ...

انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به کانادا
انتخاب بهترین وکیل مهاجرت به کانادا

ویزای تضمینی کانادا!! هرجا این را دیدید فرار کنید. در ادامه 17 نکته‌ی مهم درباره‌ی بستن قرارداد با م ...

دلایل مهاجرت به کانادا
دلایل مهاجرت به کانادا

چرا باید به کانادا مهاجرت کنم؟ علت های مهاجرت به کانادا چیست؟ زندگی در کشوری دیگر وقتی خوشایند است ک ...

روش‌های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا
روش‌های مهاجرت به کانادا و دریافت اقامت کانادا

آشنایی با روش‌های مهاجرت به کانادا. با خرید ملک اقامت دائم کانادا را دریافت کنید. فقط کافیست که ...