پیش خرید خانه در ونکوور کانادا


 محسن صانعی  |   تاریخ بروز رسانی 25 ژانویه 2023


در همان روزهای شروع کرونا که خریداران منتظر افت شدید قیمت خانه، مثل سال 2007 بودند، اتفاق عجیبی افتاد و قیمت‌ها سر به آسمان گذاشتند و فقط کسانی که بر خلاف جریان شنا کرده بودند از این تورم در امان بودند. 

پیش خرید در برنابی ونکوور - نکات و قوانین South yard Burnaby

پیش خرید همیشه یکی از گزینه‌های پر طرفدار برای سرمایه‌گذاری و خرید خانه در ونکوور بوده است. ولی منظور از پیش خرید خوب چیست؟ چه نکاتی را بهتر است در نظر بگیریم که برنده میدان شویم؟ از همه مهم‌تر چه کسانی نباید پیش خرید کنند؟

نحوه‌ی پیش خرید هم می‌تواند ضامن بقا و سودآوری خریدار باشد و هم بلای جان آن‌ها!

 این همان چیزی است که می‌خواهیم در این مقاله، درباره‌ی آن با یکدیگر مفصل حرف بزنیم.

پس اگر تمایل دارید خانه دار شوید و به پیش خرید فکر می‌کنید و نمی‌دانید چطور و کجا، تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

پیش خرید خانه در ونکوور

اول ببینیم که پیش خرید در مقایسه با خرید واحد آماده چه مزیتی دارد و برای چه کسانی مناسب است؟

 1. وقتی که down payment تان حاضر نباشد: شما فرصت کافی خواهید داشت تا پس انداز کنید و در این فاصله اگر خان ه گران شود چون پیش خرید کرده‌اید شما نه تنها ضرر نمی‌کنید بلکه این تفاضل قیمت را تورم برای شما جبران می‌کند. 
 2. نظم مالی: شما  وقت ی پیش خرید می‌کنید منابع خود را به شکل متفاوتی مصرف و پس انداز می‌کنید. این موض وع حتی در درآمد شما هم تاثیر مثبت می‌گذارد.
 3. وقتی که تازه وارد کانادا می‌شوید: معمولا اوایل با توجه به پایین بودن درآمد شما، قدرت خریدتان پایین است و احتمالا  درآینده بیشتر می‌شود و شما با پیش خرید عملا خود را در مقابل تورم بیمه کرده‌اید. 
 4. افرادی که PR ندارند: شما اگر بخواهید خرید کنید باید برای خرید خانه‌ی آماده 20 درصد مالیات بدهید در حالی که وقتی پیش خرید می‌کنید فرصت کافی دارید چرا که ملاک این مالیات وضعیت اقامتی شما در زمان تحویل است نه زمان خرید. البته این موضوع تا پایان سال 2025 با اعمال محدودیت هایی قابل اجرا است که در انتهای مقاله در قسمت "استثناهای ممنوعیت پیش خرید" می توانید ببینید که شامل شما می شود یا خیر.

برای اینکه بدانید از کدام شرکت سازنده خرید کنید در زمان انتخاب شرکت‌ سازنده 4 موضوع را لحاظ کنید:

 1. کیفیت ساخت در قیمت واحدی که به شما تحویل می‌دهند و میزان سود شما است. الزاما قیمت ارزان به معنی خرید خوب نیست.
 2. رعایت زمان‌بندی و تحویل به موقع است.
 3. در زمانی که خرید می‌کنید کدام سازنده چه شرایط پرداخت و قیمتی را پیشنهاد می‌دهد. Promotion
 4. سابقه‌ی شرکت سازنده را از ریلتورتان و با سرچ در گوگل حتما بدست آورید. Reputation

در اینجا اسم چند شرکت معتبر که در ونکوور خوشنام هستند را برای شما می‌نویسم: Anthem ،Bosa ،Marcon ،townline ،Polygon

پیش خرید ملک در ونکوور یکی از روش های آسان خانه دار شدن است.


بیشتر بخوانید: راهنمای خرید خانه در کانادا


مراحل پیش خرید ملک در ونکوور

قدم اول تعریف درست پیش خرید: خرید "حق مالکیت" یک واحد و متعلقاتش از مشاعات پیش از تکمیل فرایند ساخت از شرکت سازنده (developer) را پیش خرید می‌گوییم.

قدم دوم معرفی ملاک‌ها و معیارها: معمولا خریداران به اتفاقِ مشاور خود به فضاهایی که چند شرکت سازنده معتبر (presentation center) برای نشان دادن کیفیت محصول نهایی و معرفی و فروش خدماتشان آماده می‌کنند می‌روند. در آنجا با برسی نقشه‌ها، موقعیت مکانی هر واحد، زمان تحویل، پرتی واحد، قیمت کل، قیمت هر اسکوئر فوت، متراژ بالکن و نحوه پرداخت پول پیش (deposit) اقدام به خرید می‌کنند.

 قدم سوم تصمیم گیری: از نوشتن غافل نشید، نوشتن برای پیش خرید مانند بو کردن قهوه برای خرید ادکلن است. برای همین جدولی دارم که در زمانی که همراه با کلاینت‌ها برای پیش خرید می‌رویم، این جدول ساده و کارآمد را به آن‌ها می‌دهم که درست تصمیم بگیرند. بسیار ساده ولی کار آمد، شما هم اگر تمای داشتید در واتز اپ کنار صفحه پیام دهید تا برای شما هم بفرستم.

قدم چهارم عقد قرارداد: متن قرارداد توسط وکلای شرکت سازنده از قبل آماده است. شما آن را به اتفاق مشاور خود می‌خوانید و امضا می‌کنید و بعد برای نماینده قانونی شرکت سازنده ارسال می‌شود (معمولا یک ساعت تا یک روز کاری طول می‌کشد).

اصولا قراداد کاملا به نفع شرکت‌های سازنده می‌باشد و اینجا است که انتخاب شرکت معتبر و خوش سابقه اهمیت دوچندان پیدا می‌کند. در این مرحله سازنده پیش پرداخت اول را از شما دریافت می‌کند.

قدم پنجم فرصت طلایی: یک هفته بعد از عقد قرارداد فرصت دارید که قرارداد، disclosure و یا هرچیز دیگری از خرید خود را با حوصله مرور کنید و اگر به هر دلیلی منصرف شدید (rescind) سازنده موظف است پول شما را بدون هیچ جریمه یا ضرر و زیانی پس بدهد. (اینجا دو نکته داریم: 1.چانه زنی و گرفتن امتیاز را در مرحله‌ی سوم و نهایتا چهارم انجام دهید و به این مرحله موکول نکنید 2.صورتجلسه‌ی لغو قرارداد (rescission letter) را تنظیم و تمام طرفین آن را امضا کنند).

دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

قدم ششم قبل از تحویل: قبل از تحویل ریلتور شما از واحد بازدید می‌کند (شما هم می‌توانید همراه ریلتور باشید) و هر جا که اشکالی وجود داشته باشد، با چسب‌های سبز رنگ مشخص می‌کنید تا قبل از تحویل رفع شده باشد (عکس و فیلم فراموش نشود).

قدم هفتم انتقال سند (title): چند روز قبل از انتقال سند دفترخانه (notary public) یا وکیل شما یک برگه به شما می‌دهند که تمام هزینه‌ها از جمله قیمت خرید، هزینه‌های نقل و انتقال و مالیات‌ها در آن نوشته شده است.

مبلغ پیش پرداخت شما را از آن کم می‌کنند و به شما مانده اعلام می‌کنند و شما قبل از روز انتقال سند بخشی از پول و بانک شما هم الباقی آن را به دفترخانه پرداخت می‌کنید و دفترخانه تمام هزینه‌ها را تقسیم می‌کند. پس شما نیازی ندارید مثل ایران ده جا بروید و به هرکدام جدا جدا پول بدهید. 

بعد از این ویدیو "قوانین پیش خرید خانه در ونکوور" و "نکات ضروری پیش خرید خانه در ونکوور" را تشریح کردیم چون هیچ سرمایه گذاری بدون در نظر گرفتن قوانین آن عاقلانه نیست و شاید بهای زیادی داشته باشد.


اگر قصد فروش خانه در ونکوور را دارید، با سرای ونکوور جهت دریافت مشاوره تماس بگیرید.


قوانین پیش خرید خانه در ونکوور کانادا

پیش خرید املاک در حال ساخت در بریتیش کلمبیا تابع قانون Real Estate Development Marketing Act است و حقوق سازنده و خریدار در آن تعریف شده است. اما در نظر داشته باشید که دانستن قانون به شما در تصمیم گیری و دانستن نقاط قوت و ضعف و چانه زنی شما کمک می‌کند.

اگرچه اعتقاد دارم که باید با شرکتی کار کرد که کار به اینجاها نکشد، ولی دانستن این موارد قبل از اینکه به "مراحل پیش خرید" و "نکات مهم در پیش خرید آپارتمان در ونکوور" بپردازیم، ضروری است.

تمدید زمان اتمام ساخت (Completion Date Extensions)
تاریخ اتمام پروژه (Completion Date) در قرارداد پیش خرید قید می‌شود. خریداران تصور می‌کنند که واحد آن‌ها باید حتما در تاریخ مذکور آماده باشد. اما در اغلب اوقات تاریخ Outside Date نیز در قرارداد ذکر می‌شود. سازنده با افزودن این تاریخ به قرارداد اعلام می‌کند که اگر نتواند پروژه را در تاریخ Completion Date به اتمام برساند، قطعا آن را تا تاریخ Outside Date تکمیل خواهد کرد.

شاید تصور کنید که اگر یک سازنده نتواند در تاریخ Completion Date پروژه را به اتمام برساند، قرارداد را نقض کرده است. اما لازم است بدانید قرارداد زمانی نقض خواهد شد که پروژه در تاریخ Outside Date تکمیل نشده باشد. البته در نظر داشته باشید که سازنده می‌تواند قرارداد را به گونه‌ای تنظیم کند که بتواند تاریخ Outside Date را نیز تمدید کند.

تمدید مهلت اتمام ساخت در پیش خرید خانه در ونکوور

تعویض مصالح به کار رفته
یکی دیگر از نگرانی‌های رایج خریداران این است که واحد ساخته شده با وعده‌های سازنده تفاوت داشته باشد. اگرچه معمولا در قرارداد پیش خرید بندی وجود دارد که بر اساس آن شما در برابر وعده‌هایی که در قرارداد مکتوب نشده باشد هیچ حقی ندارید.

به عبارت دیگر، اگر واحد شما مشابه آنچه که در بروشور یا وب سایت به شما نشان داده شده است نباشد، سازنده هیچ مسئولیتی در قبال آن نخواهد داشت؛ مگر مکتوب شده باشد. البته منطقی است که اگر دولت قوانین و ضابطه‌ای را از سازنده بخواهد که انجام دهد سازنده ملزم به تبعیت از قانون است.

با توجه به شرایط بازار و دانش و  قدرت چانه زنی، مشاور شما می‌تواند از سازنده بخواهد که این بندها را به قراراداد شما اضافه کند. در بازار پر رونق اگرچه افراد زیادی به پیش خرید خانه علاقمند هستند و سازنده نیازی به مذاکره با شما ندارد، اما همیشه جای چانه زنی وجود دارد و یک شانسی داریم که حداکثر منافع را بدست بیاوریم.

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور

واگذاری قبل از تحویل (Assignment)
یکی از مواردی که خیلی وقت‌ها ممکن است که به آن فکر کنیم این است که بخریم، اگر نتوانستیم وام بگیریم قبل از تحویل بفروشیم. چندتا موضوع را در نظر بگیرید.

یکی اینکه معمولا سازنده تا زمانی که تمام واحدهای خود رو نفروشد به شما اجازه فروش نمی‌دهد و حتی بعد از آن هم اجازه تبلیغ وسیع به شما برای فروش آن واحد نخواهد داد. بنابراین پیدا کردن مشتری ساده نیست.

دوم اینکه این کار هزینه‌هایی دارد که می‌تواند سود شما را از بین برده یا حتی سرمایه گذاری شما را زیان‌ده کند. یکی از این هزینه‌ها Assignment fee می‌باشد و حتما عدد آن را چک کنید و چانه بزنید (معمولا 1 تا 4 درصد مبلغ کل خرید است که بر اساس سیاست‌های شرکت سازنده متفاوت است).

البته یک Assignment fee هم وجود دارد که به آن Arm lenght می‌گوییم و مبلغی است که شرکت سازنده از شما می‌گیرد (معمولا 1000 دلار یا کمتر) اگر آن واحد را به نام یکی از افراد درجه یک مثل پدر و مادر، فرزند و یا خواهر و برادر انتقال دهید و گزینه‌ی خوبی است برای کسانی که هنوز اقامت دائم خود را نگرفته‌اند.

اگر تا زمان تحویل هم کار اقامت شما درست نشد آن را به اسم بستگانتان انتقال دهید که شامل 20 درصد مالیات خرید افراد خارجی نشوید. البته تبصره‌هایی هم وجود دارد (بعد از دیدن این ویدیو و در انتهای مقاله، "دوازده نکته ضروری" را حتما بخوانید).

نکات مهم در پیش خرید خانه در کانادا

اما این را در نظر داشته باشید که خار و گل کنار هم هستند و در مقاله‌ی معایب و مزایای پیش خرید در کانادا بطور کامل این موارد را بررسی کرده‌ایم و اینجا بابت آن‌ها به شما راهکار و نکات کاربردی می‌دهم. اصولا شما دارید چیزی را می‌خرید که ندیده‌اید. بنابراین انتخاب نقشه‌ی خوب روی کاغذ و برآورد درست از وضعیت آینده آن نیازمند تجربه و دقت است.

مواردی که باید حتما بررسی شوند:

1.خود را در نقشه‌ی مبله شده تجسم کنید و با چشمان بسته و در ذهن خود در آن راه بروید.

2.حتما مسیر دسترسی به واحد از درب ورودی، آسانسور و پارکینگ و آنچه در اطراف واحد هست را بررسی کنید. (floor plate)

3.برای اطمینان از ویو، هم zoning (طرح تفصیلی) اطراف و مخصوصا آن سمت که واحد شما رو به آن است را بررسی کنید و هم اگر درختی می‌بینید با توجه به سرعت رشد درخت در اینجا آن را ده متر بلندتر در نظر بگیرید.

4.از داخل show room تا می‌توانید عکس و فیلم بگیرید و هرچیزی که می بینید مطمئن شوید که داخل واحد شما هم همان خواهد بود. بعنوان مثال سایز گاز و یخچال می‌تواند در واحدهای یک خوابه و دو خوابه متفاوت باشد.

5.ارتفاع سقف را حتما بپرسید و مطمئن شوید که کجاهای سقف پایین آمدگی دارد مخصوصا اینکه معمولا show room ها یا سقف ندارند یا بلندتر از واحد تحویلی هستند.

6.آدرس محل ساخت پروژه را بگیرید و به اتفاق ریلتور خود به آنجا بروید، از ساکنین آنجا راجع به مزایا و معایب آن محل در روزهای مختلف هفته اطلاعات بگیرید.

البته شاید بعضی از این موارد به نظر شما مهم و ضروری نیاید، ولی یادمان باشد سازنده و مشاور املاک پول خود را خواهند گرفت اما همه‌ی این موارد در ارزش واحدی که تحویل می‌گیرید و در نتیجه در میزان سود و زیان ناشی از سرمایه گذاری در املاک ونکوور شما تاثیر خواهد گذاشت، بنابراین حتما پاسخ این سوالات را از مشاور خود بخواهید.

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور

تفاوت پیش خرید در ایران و کانادا: در ایران پیش خرید ریسک‌هایی دارد که خوشبختانه این مسایل تا حد زیادی در کانادا حل شده‌اند.

1. سوخت پول: در ایران پول را به سازنده می‌دهیم و اگر سازنده به هر دلیلی پول را ببرد ما باید سال‌ها در دادگاه رفت و آمد کنیم اما در کانادا پول شما در یک حساب امانی نگهداری می‌شود و بانک بر اساس تعداد واحد فروخته شده و پیشرفت کار به شرکت سازنده وام می‌دهد. طبیعی است که بانک نظارت جدی روی این موارد دارد و سازنده هم به پول شما دسترسی ندارد.

2. ضعف ساخت: در ونکوور شرکت‌های سازنده ملزم هستند کیفیت ساخت و مصالح مصرفی ساختمان را از نظر فنی گارانتی و بیمه دو، پنج، ده ساله کنند. بعنوان مثال مصالح و نیروی کار حداقل به مدت 2 سال، نمای ساختمان (building envelope) به مدت 5 سال و سازه‌ی آن به مدت 10 سال تحت پوشش قرار می‌گیرند.

3. تاخیر در تحویل: تقریبا یا تاخیر نداریم یا زمان کوتاه چندماهه داریم. البته در موارد خیلی کم هم شده که شرکت‌های نامعتبر تاخیرهای بیشتر هم داشته‌اند.

4. مشکل سند: سیستم ثبت ونکوور تابع روشی به اسم تورن هست و بسیار دقیق عمل می‌کند و اگر هم خیلی خیلی انگشت شمار تقلب یا جعل یا هر چیز دیگری پیش بیاید بیمه آن را تقبل می‌کند و خریدار نهایی که شما باشید مالکیت و تصرف خود را حفظ می‌کنید.

5. فروش یک واحد به بیش از یک نفر: هر واحد که فروخته می‌شود بواسطه قوانینی که در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد ثبت می‌شود و امکان فروش آن به بیش از یک نفر وجود ندارد.

البته به این معنی نیست که پیش خرید آپارتمان در ونکوور معایبی ندارد، همیشه مزایا و معایب با هم است و چون من دوست دارم کمک کنم که شما با چشمان باز و آگاهانه تصمیم بگیرید، در ادامه همه‌ی موارد را برای شما به صورت کامل آورده‌ام.

اطلاعات یک پیش خرید

هر شرکت پیش خرید یک برگه‌ای دارد بنام price sheet که  در پایین یک نمونه از آن را برای شما گذاشته‌ام. در این برگه اطلاعات مفیدی هست مانند:

 • شروع قیمت‌ها برای هر تیپ از واحدها به تفکیک
 • میزان و زمان پرداخت هر قسط
 • زمان تحویل
 • هزینه‌ی واگذاری پیش از تحویل
 • پیش‌بینی شارژ ماهیانه (معمولا تغییر می‌کند)
 • پارکینگ و انباری (معمولا یک ستاره کنار آن‌ها هست

موارد ستاره دار برعکس اینکه معمولا ریز نوشته می‌شوند اهمیت زیادی دارند

پیش خرید خانه در ونکوور

دوازده نکته‌ی ضروری که باید قبل از پیش خرید ملک در کانادا باید بدانیم:

 1. جمع کل پیش پرداخت معمولا در بازه سه ماه تا دو سال از عقد قرارداد و به مقدار 5 تا 20 درصد برای افراد مقیم دائم (PR) و یا شهروند کانادا بوده و سایرین 15 تا 30 درصد کل مبلغ خرید را می‌دهند (مبلغ هر قسط 5 تا 10 درصد است).
 2. مقدار پیش پرداخت تابع شرایط سازنده، شرایط بازار، فاصله‌ی زمانی تا تحویل است (هرچه نزدیک‌تر باشد پیش پرداخت کمتری لازم دارید).
 3. قیمت را با در نظر گرفتن مالیات GST بسنجید.
 4. برای اینکه حداکثر سود را ببرید خانه‌ای را بخرید که می‌خواهید در آن ساکن شوید و دو سال بعد از تحویل بفروشید.
 5. روی واگذاری (Assignment) حساب نکنید معمولا بسیار پیچیده و پر هزینه است و می‌تواند باعث شود که با ضرر از قرارداد بیرون بیایید. به آن فقط برای شرایط فورس ماژور فکر کنید.
 6. بعد از تحویل واحد یا خودتان ساکن شوید یا اجاره دهید (خالی نگذارید) چون هم ممکن است Empty home tax به شما تعلق بگیرد و هم دوباره GST که عملا قیمت فروش و سود شما را تحت تاثیر می‌گذارد.
 7. معمولا انتخاب رنگ‌های روشن هم واحد را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و هم در زمان فروش پر طرفدارتر است. البته این سلیقه‌ای است و شما باید ببینید که چه ترکیب رنگی را دوست دارید و از آن لذت می‌برید.
 8. اگر در زمان خرید اقامت دایم ندارید و در زمان تحویل هم اقامت شما نیامد و به بستگان درجه یک هم نتوانستید انتقال دهید (َArm lenght assignment) یک تبصره‌ای وجود دارد که اگر اقامت شما تا یک سال بعد از انتقال سند آمد، می‌توانید آن مالیات اضافه‌ای که پرداخت کرده‌اید را پس بگیرید.
 9. قبل از پیش خرید از مشاورتان بخواهید که یا خودش یا از طریق یک مورگیج بروکر یک چشم انداز به شما بابت وضعیت وامی که به شما تعلق می‌گیرد و گزینه‌هایی که در آینده خواهید داشت بدهد و بر اساس آن خرید کنید.
 10. اگر درآمد شما وام مورد نیاز شما را پوشش می‌دهد ولی به دلایل مختلف نمی‌خواهید خانه یا آپارتمان آماده بخرید، بانک‌ها در بعضی از پیش خریدها به شما گواهی تایید وام را می‌دهند و حتی نرخ و شرایط وام را هم در آنجا ذکر می‌کنند. اگر در زمان آماده شدن واحد نرخ سود بانکی بیشتر شده بود به شما با نرخ پایین‌تر که روز اول در گواهی شما قید شد را می‌دهند و اگر کمتر شد برای شما هم با نرخ پایین‌تر ح ساب می‌کنند.
 11. با پیش خرید خانه در ونکوور، اگر ارزش خانه‌ی مورد نظر برابر و یا کمتر از 750،000 دلار باشد، از پرداخت مالیات انتقال ملک (PTT) معاف می‌شوید.
 12. جزو مزایای پیش خرید حق انتخاب کردن از بین نقشه‌های متنوع، طبقه‌ی دلخواه و تم رنگ مورد علاقه است. بنابراین با انتخاب هوشمندانه حداکثر استفاده را از این شرایط ببرید.

استثناهای ممنوعیت خرید در کانادا

همان‌طور که احتمالا شنیده‌اید از یکم ژانویه 2023 تا دو سال بعد، افراد خارجی نمی‌توانند املاک مسکونی را در کانادا خریداری کنند. اما این قانون استثنائاتی هم دارد.
کسانی که اقامت موقت دارند، اگر این شرایط راداشته باشند می‌توانند در کانادا خانه بخرند:
افرادی که در کانادا تحصیل می‌کنند:

 • در یک موسسه‌ی آموزشی که DLI دارد تحصیل کنند. 
 • در 5 سال مالیاتی پیش از خرید، فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد را ارسال کرده باشند. 
 • در 5 سال قبل از خرید، هر سال حداقل 244 روز در کانادا بوده باشند. 
 • قبلا ملک مسکونی‌ای در کانادا نخریده باشند.
 • خانه‌ای بخرند که قیمت آن بیشتر از 500,000 دلار نباشد. 

افرادی که در کانادا کار می‌کنند: 

 • مجوز معتبر کار داشته و یا اجازه‌ی کار در کانادا را داشته باشند.
 • در بازه‌ی 4 سال پیش از خرید، حداقل 3 سال به صورت تمام وقت در کانادا کار کرده باشند و فرم اظهارنامه‌ی مالیاتی‌شان را نیز ارسال کرده باشند. 
 • قبلا ملک مسکونی‌ای در کانادا نخریده باشند.

پناهندگان، اگر: 

 • اگر به آن‌ها پناهندگی داده شود و یا طبق قانون Immigration and Refugee Protection Act, 2001 تحت محافظت قرار داشته باشند. 

متقاضیان پناهندگی و افرادی که از بحران‌های بین المللی فرار می‌کنند، اگر:

 • اگر آن‌ها بر اساس قانون Immigration and Refugee Protection Act درخواست پناهندگی دهند، اگر واجد شرایط باشند و درخواست آن‌ها به بخش حفاظت از پناهندگان Refugee Protection Division ارجاع شده باشد. یا
 • اگر طبق قانون Immigration and Refugee Protection Act و بر اساس سیاست‌های بشردوستانه (مبنی بر ایجاد پناهگاه برای کسانی که از جنگ فرار می‌کنند)، اقامت موقت را دریافت کرده باشند. 

دیپلمات‌های خارجی رسمی در کانادا، اگر:

 • اگر این افراد گذرنامه‌ای دارند که از طرف رئیس Chief of Protocol of Canada دارای پذیرش دیپلماتیک، پذیرش کنسولی، پذیرش رسمی و یا پذیرش نماینده ویژه باشد. 

ماده 35 حقوق – بومیان و جوامع

این مقررات به صراحت بیان می‌کند که اگر این ممنوعیت با حقوقی که در ماده 35 قانون Constitution Act (1982) تصویب شده است در تضاد باشد، این ممنوعیت اعمال نمی‌شود. 
ماده 35 بومیان کانادا و حقوق آن‌ها (treaty rights) را به رسمیت می‌شناسد و تایید می‌کند. این حقوق می‌تواند شامل حقوق مالکیت زمین، حقوق تصرف و استفاده از زمین‌ها و منابع، اختصاص زمین برای استفاده‌ی انحصاری بومیان، خودگردانی و حقوق فرهنگی و اجتماعی باشد.

استثنائات برای برخی از ملک‌ها

این مقررات (ممنوعیت خرید خارجی‌ها) برای املاک مسکونی که در خارج از محدوده‌ی Census Metropolitan Area یا Census Agglomeration قرار دارد (همان‌طور که در طبقه‌بندی استاندارد جغرافیایی 2021 در سایت Statistics Canada مشخص شده است)، دارای استثنائاتی می‌باشد. 
هر دو محدوده‌ی Census Metropolitan Areas و Census Agglomerations توسط یک یا چند شهرداری کنار هم تشکیل می‌شوند.  
یک منطقه Census Metropolitan Areas باید حداقل 100,000 نفر جمعیت داشته باشد که باید از این تعداد 50,000 نفر یا بیشتر در مرکز زندگی کنند. جمعیت در هسته‌ی مرکزی یک منطقه‌ی Census Agglomeration باید حداقل 10,000 نفر باشد. 

برای تعیین اینکه آیا یک ملک مسکونی در محدوه‌ی Census Metropolitan Areas یا Census Agglomeration قرار گرفته است، می‌توان به نقشه‌های مرجع Standard Geographical Classification (به اختصار SGC) مراجعه کرد. همچنین جزئیات بیشتر نقشه‌ی محدوده‌های Census Metropolitan Areas و برخی از محدوده‌های Census Agglomeration با مراجعه به نقشه‌های مرجع Statistics Canada’s Census Tract در دسترس می‌باشد.  

امیدوارم در این راه موفق باشید و کمکی ولو کوچک کرده باشم که یک پیش خرید عالی بکنید و روزی شما را ببینم که از زندگی در خانه‌ی نو و با امکانات به روز و شیک که طبق سلیقه‌ی خودتان دیزاین شده است لذت می‌برید. به اشتراک گذاشتن نظرات‌تان در پایین صفحه قطعا برای ما بسیار ارزشمند است و به بقیه‌ی خواننده‌های این مقاله کمک می‌کند.


در یک مجموعه‌ کتاب چهار جلدی تمام نکات کاربردی و مواردی را که قبل از خرید یا فروش خانه در ونکوور نیاز دارید را یک جا گرد آورده‌ایم، به شکلی که از هر منبع دیگری بی نیاز باشید.

این کتاب‌ها به دو شکل کاغذی و الکترونیکی با عنوان‌های 1.راهنمای خریداران 2.راهنمای فروشندگان 3.چک لیست خریداران و 4.راهنمای مستاجران منتشر شده‌اند و لینک دانلود رایگان همه‌ی این کتاب‌ها و شماره‌های قبلی مجله را می‌توانید با کلیک در اینجا در ایمیل خود دریافت کنید و به منظور به روز نگه داشتن شما شماره‌های جدید نیز به شکل ماهیانه تقدیم‌تان خواهد شد.

آیا به نظر شما پیش خرید می تواند سرمایه گذاری خوبی باشد؟ به نظر شما کدام منطقه ی ونکوور در آینده رشد بیشتری می کند؟ لطفا نظر خود را در پایین همین صفحه با بقیه ی خوانندگان و ما درمیان بگذارید


در صورت تمایل به داشتن اطلاعات و توضیحات بیشتر درباره مطالب این صفحه، شرایط پروژه‌های خوب موجود در بازار ونکوور و یا هم فکری برای پیش خرید، خوشحال می‌شوم کمکی کنم و برای خانه دار شدن شما با هم گپی بزنیم.

ارادتمند شما

محسن صانعی

(روشهای ارتباط با ما)

راهنما و نکات پیش خرید خانه در کانادا
راهنما و نکات پیش خرید خانه در کانادا

به پیش خرید ملک علاقه‌مندید؟ با آگاهی از مزایا و معایب و روش‌های یافتن خانه‌های پیش فروش می‌توانید ...

چگونگی پیش خرید یک کاندوی در حال ساخت در ونکوور 
چگونگی پیش خرید یک کاندوی در حال ساخت در ونکوور 

در این مقاله با چگونگی پیش خرید کاندو در ونکوور، سوالات رایج و باورهای غلط هنگام خرید آشنا می‌شوید ...