فروش خانه در ونکوور کانادا

چه زمانی بفروشیم؟ چگونه به بالاترین قیمت بفروشم؟ چه قوانینی را باید بدانم؟ و چه نکاتی را باید رعایت کنم؟


 محسن صانعی  |   تاریخ به روز رسانی 14 ژانویه 2023


فروش خانه در ونکوور کانادا

هر خانه‌ای مشخصات اختصاصی خود را دارد، اگر بخواهید خانه‌ی خود را وارد بازار کنید، قیمت آن را چطور تعیین می‌کنید؟ از قیمت کم شروع می‌کنید بعد زیادش می‌کنید یا برعکس؟ قیمت بهینه را چطور تعیین می‌کنند؟

صفر تا صد فروش خانه در کانادا

نحوه‌ی قیمت گذاری هم می‌تواند ضامن سرعت فروش و سودآوری شما باشد و هم دشمن آن!

مراحل فروش خانه چیست؟ از چه روش‌هایی می‌توانم خانه‌ام را به بالاترین قیمت بفروشم؟ چه قوانین و نکاتی را برای بازار راکد یا پر رونق لازم داریم بدانیم؟

به همین خاطر هم تصمیم گرفتم بر اساس مشاهدات عینی‌ای که داشتم، پاسخ کامل تمام موارد بالا را با شما در میان بگذارم. پس برای گرفتن بهترین نتیجه تا انتهای مقاله با ما همراه باشید!

مراحل فروش خانه در ونکوور

آماده‌سازی خانه: بازدید اولیه‌ی خریداران از خانه‌ی شما تاثیر زیادی بر روی تصمیم‌گیری آن‌ها دارد. شما باید خانه‌ی خود را برای فروش آماده کنید تا در همان بازدید اول مورد پسند بازدید کنندگان قرار بگیرد. می‌توان گفت که شما هرگز شانس دومی برای تحت تاثیر قراردادن آن‌ها نخواهید داشت. پس حتما اقدامات لازم را برای نظافت، بازسازی، زیباسازی فضا و استیجینگ خانه انجام دهید تا خریداران در اولین نگاه خانه‌ی شما را بپسندند.

آماده‌سازی خانه کار دشواری است اما نیازی نیست که این اقدامات را به تنهایی انجام دهید. ما در تمام مراحل آماده‌سازی خانه همراه شما بوده و متخصصان مختلفی (شامل استیجرها، لوله‌کشان، باغبانان، نظافتچی‌ها و غیره) را به شما معرفی می‌کنیم تا خانه‌ی شما را برای فروش آماده کنند. 

قیمت گذاری: خریدارن تمایل دارند هزینه‌ی کمتری بابت خرید ملک شما پرداخت کنند. اما استراتژی صحیح قیمت‌گذاری تاثیر چشم‌گیری بر روی قیمت فروش خانه می‌گذارد. اگر قیمتی که برای فروش خانه در کانادا تعیین کرده‌اید زیاد باشد، خانه‌ی شما دیرتر فروخته می‌شود.

دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

از طرف دیگر، اگر قیمت کمی را تعیین کنید، مبلغ زیادی را از دست می‌دهید. بنابراین اگر بخواهید ملک خود را در بازه‌ی زمانی مناسب و با قیمت مطلوب در ونکوور بفروشید، همراهی با یک مشاور املاک در ونکوور که تجربه کافی داشته باشد، به شما کمک می‌کند تا به هدف خود برسید.

ما به شرایط بازار تسلط داشته و خانه‌های مشابه را به خوبی می‌شناسیم. ما پیش از افزودن خانه‌ی شما به فهرست فروش شرایط بازار را با دقت رصد و آنالیز کرده و قیمت مناسبی برای فروش خانه‌ی شما تعیین می‌کنیم. علاوه بر این، با توجه به حساسیت این موضوع حتی در زمانی که آگهی آن منتشر شده نیز قیمت خانه‌ی شما را بر اساس وضعیت بازار به روز نگه می‌داریم.

یکی از مهمترین مراحل فروش خانه در کانادا قیمت گذاری است.

بازاریابی: برخلاف نظر بسیاری از مشاوران املاک، بازاریابی بسیار گسترده‌تر از ثبت کردن خانه در سامانه‌ی MLS است. اگر می‌خواهید ملک خود را در ونکوور با قیمت حداکثری بفروشید، به راهبردهای بازاریابی تخصصی و حرفه‌ای نیاز دارید.

ما در مجله تخصصی سرای ونکوور برای فروش خانه‌ی شما در ونکوور علاوه بر آموزش بهترین روش‌های تبلیغات سنتی، روش‌های نوین بازاریابی اجتماعی و دیجیتالی را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید با استفاده از آن به تبلیغ و معرفی گسترده خانه‌های فروشی خود بپردازید. البته اگر در این مسیر قدم برداشته‌اید، همراهی با یک مشاور املاک صادق مزایای زیادی برای شما خواهد داشت.

یک مشاور املاک خبره و مطمئن کمپین‌های تبلیغاتی خود را به گونه‌ای طراحی می‌کند تا علاوه بر خریداران بالقوه، افراد بسیار زیادی را که حتی هنوز قصد خرید ملک در ونکوور را ندارند، به خرید خانه‌ی شما ترغیب کند. در ادامه مواردی مطرح می‌شوند که در واقع بخشی از یک برنامه بازاریابی موفق هستند.

نمایش خانه به خریداران: حال که خانه‌ی شما آماده شده، قیمت مناسبی برای آن تعیین شده و استراتژی‌های بازاریابی جواب داده‌اند، خریداران از خانه‌ی شما بازدید می‌کنند تا با فضا و حس و حال خانه‌ی شما آشنا شوند.

یک مشاور موفق به صورت هفتگی به شما گزارش‌هایی ارائه می‌دهد و شما را از تعداد بازدیدها، بازخورد خریدارن و وضعیت بازار با خبر می‌نماید. البته اگر شما بخواهید، این گزارش‌ها را در بازه‌های زمانی کوتاه‌تری نیز در اختیار شما قرار می‌دهد.

آفر خرید: پس از این که آفری را دریافت کردید، می‌توانید آن را همان‌گونه که هست قبول کنید و یا قیمت و شرایط بهتری را به خریدار مورد نظر پیشنهاد دهید. همچنین، اگر کلا با آفر موافق نباشید، می‌توانید درخواست خریدار را رد کنید و یا جوابی ندهید (نکته : به همان روشی که آفر خرید را به شما داده‌اند باید به آن‌ها جواب دهید).

همیشه تصمیم نهایی برای فروش خانه با شما خواهد بود. اما برای فروش خانه در ونکوور با قیمت مناسب، همکاری با شخصی که به فنون مذاکره مسلط بوده و امانت‌دار است کمک زیادی به شما می‌کند.

یک مشاور با تجربه مهارت بالایی در مذاکره داشته و این کار را به گونه‌ای انجام می‌دهد که گویی خانه‌ی خود را به فروش می‌رساند. این شخص بندهای حقوقی قرارداد را به شما توضیح داده و تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا از حقوق شما دفاع کند. 

بررسی تمام پیشنهادها هنگام فروش خانه ونکوور

فروش خانه دیتچد detached در ونکوور

گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف به فکر فروش خانه ویلایی خود می‌افتند. شاید این افراد دیگر توانایی پرداخت اقساط ماهیانه را نداشته باشند. شاید بخواهند خانه‌ی خود را فروخته و یک خانه‌ی کوچک‌تر بخرند و از الباقی پول خود برای مقاصد دیگر مانند سرمایه گذاری یا تهیه‌ی ملک برای فرزندان استفاده کنند.

هدف از فروش خانه ویلایی در ونکوور هرچه باشد، با توجه به افزایش نرخ بهره و کاهش قدرت خرید مردم، این پروسه می‌تواند اندکی پیچیده باشد. البته در این مقاله راه‌کارهایی را به شما ارائه می‌دهم تا بتوانید به اهداف خود از فروش ملک دست یابید. در ادامه با من همراه باشید تا این روش‌ها را برایتان شرح دهم.

از چه روش هایی می توانم خانه خود را سریعتر و به بالاترین قیمت بفروشم؟

حذف وسایل اضافه و شخصی: همه‌ی ما وسایل شخصی و اضافه‌ی زیادی داریم که حواس خریداران بالقوه را پرت می‌کند. خریداران بالقوه می‌خواهند زندگی خود را در فضای خانه‌ی شما تصور کنند و هرچه خانه‌ی شما خلوت‌تر باشد آن‌ها راحت‌تر انتخاب می‌کنند.

پس هنگام آماده‌سازی خانه برای فروش، تا حد امکان وسایل اضافی (مانند کتاب، پوشاک فصل‌های دیگر، کلکسیون کفش‌ها و غیره) و شخصی (تصاویر خانوادگی و یادگاری‌ها) را از خانه‌ی خود خارج کنید. 

پیش از فروش خانه در کانادا، لوازم اضافه را حذف کنید.

نظافت: شما از اتاق‌های یک هتل سوپر لوکس چه انتظاراتی دارید؟ خانه‌ی شما باید دقیقا به اندازه‌ی اتاق‌های یک هتل و بلکه بیشتر تمیز باشد. پس از افزودن خانه‌ی شما به فهرست فروش، نباید نظافت خانه را متوقف کنید. زیرا شما باید در هر لحظه آماده باشید تا خانه‌ی خود را به خریداران نشان دهید. بنابراین، هر روز تخت‌خواب خود را مرتب کرده، ظرف‌ها را شسته و کف خانه را تمیز کنید. 

استیجینگ یا تزئین (staging): استیجینگ به معنی بهینه‌سازی نما، حس و کاربری تمام اتاق‌ها است. منظور از بهینه‌سازی این است که اتاق کار خود را به اتاق خواب سوم تبدیل کنید، تعداد مبلمان را کم و زیاد کنید و یا ترتیب قرارگیری آن‌ها را تغییر دهید، دیوارها را رنگ‌آمیزی کنید، محل قرارگیری لامپ‌ها را تغییر دهید و یا برای توالت مهمانان حوله‌های جدیدی خریداری کنید.

شاید تصور کنید استیجینگ خانه به زمان زیادی نیاز دارد. اما این نکته را بدانید که اقدامات شما برای تغییر ظاهر خانه بر روی زمان لازم برای فروش خانه در ونکوور (و درنتیجه زمانی که پول به دست شما می‌رسد) اثر می‌گذارد و خانه‌ی شما سریع‌تر و به قیمت بالاتری فروخته می‌شود.

تعمیر و بازسازی (repair and renovation): همه‌ی ما تمایل داریم برخی تعمیرات کوچک (مانند چکه کردن آب از شیر، پارگی کاغذ دیواری، و شل بودن ناودان‌ها) را به تاخیر بیندازیم. حتما بازسازی و تعمیر این موارد جزئی را به یک متخصص بسپارید. زیرا با این کار خریداران بالقوه مطمئن می‌شوند که از خانه‌ی شما به خوبی نگهداری شده است. در ضمن، حتما از سالم بودن همه‌ی لامپ‌ها مطمئن شوید.

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور

تجسم خریدار ایده‌آل: یک بازاریابی موثر باید مخاطبان ویژه‌ای را مورد هدف قرار دهد. هرچه اطلاعات بیشتری درباره‌ی خریدار ایده‌آل خود داشته باشید، شانس شما برای فروش خانه در بازار رقابتی ملک کانادا بیشتر می‌شود.

به نظر شما چه شخصی خانه‌ی شما را خریداری می‌کند؟ این شخص مجرد است یا فرزندانی دارد؟ این شخص اکنون در کجا زندگی می‌کنند؟ چه ویژگی‌ها و مزایایی برای او مهم است؟ یک مشاور خبره با کسب چنین اطلاعاتی به بازاریابی هدفمند پرداخته و افرادی را مورد هدف قرار می‌دهد که تمایل بیشتری برای خرید خانه‌ی شما دارند.  

استفاده از روش‌های گوناگون بازاریابی: استفاده از فقط یک روش برای بازاریابی و فروش خانه در ونکوور مناسب نیست؛ زیرا همه‌ی خریداران فقط به یک روش بازاریابی واکنش نشان نمی‌دهند. خریداران هدف باید روش بازاریابی شما را بپسندند.

آیا خریدار هدف شما کارت‌های پستی‌‌ای که در صندوق پست او گذاشته می‌شود را می‌خواند؟ یا بیشتر زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذراند؟ ما با در نظر گرفتن این شرایط از روش‌های مختلفی برای بازاریابی استفاده می‌کنیم تا افراد بیشتری را به خرید خانه‌ی شما ترغیب کنیم. 

زیبایی و حضور در اینترنت: 96% از خریداران به صورت آنلاین به بازدید خانه‌ها می‌پردازند. اگر این افراد نتوانند در فضای اینترنت خانه‌ی شما را پیدا کنند، شاید نتوانید به اهداف خود برسید. ما نه تنها به اقدامات اولیه‌ای مانند قراردادن خانه‌ی شما در فهرست فروش خانه در ونکوور می‌پردازیم، بلکه آن را در وب‌سایت realtor.ca نیز قرار می‌دهیم.

همچنین برای جلب توجه مشتریان، تصاویر زیبا و با کیفیتی از خانه‌ی شما تهیه می‌کنیم. در نظر داشته باشید که ما برای عکس‌برداری از گوشی خود و یا دوربین‌های متداول استفاده نمی‌کنیم، بلکه عکس‌برداری را به افراد حرفه‌ای و متخصص با بهترین تجهیزات می‌سپاریم. برنامه‌های بازاریابی جامع ما باعث می‌شود خریداران خانه‌ی شما را آنطور که شایسته است در فضای اینترنت پیدا کنند.


بیشتر بخوانید: اجاره خانه در ونکوور کانادا


نکات مهم هنگام فروش خانه 

هنگام تعیین زمان بازدید از خانه انعطاف‌پذیر باشید: فروش خانه در کانادا دردسرهای خاص خود را دارد و شما نمی‌توانید این موضوع را انکار کنید. اما اگر می‌خواهید پول بیشتری از فروش آن کسب کنید، باید هنگام تعیین زمان بازدید از خانه انعطاف داشته باشید.

به یاد داشته باشید که اکثر مردم از ساعت 9 تا 17 روزهای دوشنبه تا جمعه کار می‌کنند. بنابراین به احتمال زیاد در ساعت‌های غیرکاری و یا آخر هفته‌ها از خانه‌ی شما بازدید خواهند کرد. 

هنگام بازدید خریداران در خانه نباشید: شما می‌توانید در خانه بمانید و خودتان همه چیز را در مورد بازسازی‌ها و شرایط خانه به خریداران بالقوه بگویید. اما این نکته را در نظر بگیرید که اگر فروشندگان در خانه حاضر باشند، خریداران نمی‌توانند به راحتی خانه را بازدید کنند. بنابراین، بهترین کار این است که خانه را ترک کرده و بگذارید خریداران به راحتی در خانه‌ی شما به کاوش بپردازند.

هر کاری که از دستتان بر می‌آید انجام دهید تا خریداران بالقوه بتوانند آزادانه خانه‌ی شما را ببینند. به عنوان مثال می‌توانید به قدم‌زنی پرداخته یا به سینما بروید. 

برای فروش سریعتر خانه ونکوور آن را تمییز کنید.

خانه‌ی شما باید همیشه در بهترین شرایط ممکن باشد: همان‌طور که بالاتر هم اشاره شد سعی کنید همواره نظافت خانه را انجام دهید تا خریداران در اولین نگاه تحت تاثیر قرار بگیرند. هر روز تخت‌خواب خود را مرتب کنید، تمام ظرف‌ها را بشویید، کف خانه را تمیز کنید و سطل زباله را خالی کنید. فراموش نکنید که حتما حیوانات خانگی خود را در قفس قرار دهید (البته بهتر است که آن‌ها را با خود همراه ببرید). 

توجه به بازخورد خریداران: برای فروش آپارتمان در کانادا باید از مشاور خود بخواهید که حتما به نگاه و حس خریدار نسبت به خانه توجه کرده و به شما هم انتقال دهد. این موضوع اهمیت فراوانی دارد چرا که پاسخ به موقع به دغدغه‌ها و نگرانی‌های خریداران کمک زیادی به شما می‌کند تا خانه را در زمان سریع‌تری بفروشید.

قوانین خرید و فروش خانه در کانادا

موارد حقوقی معمولا حساس و تابع جزییات و نیازمند مشورت با افراد متخصص است؛ بنابراین توصیه می‌کنم که مطالب این قسمت را صرفا جهت آشنایی به کلیات مطالعه کرده و حتما از وکیل مشاوره بگیرید. قراردادهای حقوقی مربوط به خرید و فروش خانه در ونکوور بین خریدار و فروشنده می‌تواند به هر سه شکل مکتوب، شفاهی و تلویحی باشد.

اگرچه قطعا توصیه ما قرارداد مکتوب است چرا که در اغلب موارد فقط قراردادهای مکتوب قابل اثبات هستند. اما اگر یک قرارداد شفاهی بین طرفین معامله بسته شود، و یکی از طرفین قرارداد بتواند به هر طریقی ثابت کند که بین آن‌ها قراردادی بسته شده است، قرارداد شفاهی نیز الزام آور می‌شود.

به عنوان مثال، اگر طرف نفی‌کننده‌ی قرارداد اقداماتی را انجام داده که ثابت‌کننده‌ی وجود قرارداد باشد، قرارداد شفاهی الزام آور می‌شود. 
در نظر داشته باشید که در قراردادهای خرید و فروش باید حتما این 3 مورد قید شده باشد: 

  • مشخصات کامل طرفین قرارداد
  • مشخصات کامل موضوع قرارداد
  • قیمت معامله

مفاد و شرایط قرارداد نیز خود به دو نوع تقسیم می‌شود:

  1. کاندیشن (Condition): موارد بنیادینی است که نبود آن‌ها ماهیت قرارداد را زیر سوال می‌برد و شخص متضرر می‌تواند قرارداد را فسخ کرده، طرف دیگر را به دادگاه کشانده و مفاد قرارداد را به صورت کامل اجرا کند. 
  2. وارانتی (Warranty): موارد جزئیاتی است که به شخص متضرر اجازه می‌دهد طرف دیگر معامله را به دادگاه بکشاند. 

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور

نکته: برای جاری شدن یک قرارداد، پرداخت مبلغ دپازیت (Deposit) الزامی نیست.
کاندیشن‌ها نیز خود به دو نوع شرط اولیه (Condition Precedent) و شرط ثانویه (Condition Subsequent) تقسیم می‌شوند. شرط اولیه به شرطی گفته می‌شود که باید حتما برآورده شود تا قرارداد جاری شود؛ بنابراین اگر اتفاق نیفتد قراردادی شکل نگرفته است؛ مثل شرط‌هایی که خریدار هم زمان با آفر خرید می‌دهد.

شرط ثانویه به رویدادی می‌گویند که در صورت وقوع، به تعهد یکی از طرفین معامله پایان می‌دهد. در واقع شخصی که ذینفع است می‌تواند تصمیم بگیرد که قرارداد را فسخ کند یا نکند. 

فروشنده برای محافظت از خود باید اقدامات زیر را انجام دهد: 

  • درخواست ارایه پیش تایید وام از سوی خریدار
  • محدودکردن زمان لازم برای برآورده کردن شرایط 
  • شرط زمان (Time Clause) برای برقراری کل قرارداد

به یاد داشته باشید که اگر آفر خریدار یا فروشنده از سوی طرف مقابل تایید نشده باشد، شخص پیشنهاد دهنده می‌تواند پیش از این که موعد شرط زمان فرا برسد، درخواست خود را پس بگیرد یا عوض کند.  

سایت خرید و فروش خانه در ونکوور

وب‌سایت‌های زیادی برای فروش خانه در کانادا وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به این وب‌سایت‌ها، اطلاعات فراوانی درباره‌ی خانه‌های فروشی مختلف کسب کنید.

البته به شما توصیه می‌کنیم که در دریای عظیم این وب‌سایت‌ها غرق نشده و فقط به وب‌سایت realtor.ca مراجعه کنید. زیرا تمامی املاکی که توسط مشاوران به فهرست فروش خانه در کانادا اضافه شده‌اند، در این وب‌سایت قابل مشاهده هستند. 

برای ثبت خانه‌ی فروشی در وب‌سایت realtor.ca باید از خدمات یک مشاور املاک بهره‌مند شوید. پس اگر می‌خواهید بازدیدکنندگان بی‌شمار این وب‌سایت از خانه‌ی شما بازدید کنند، با ما تماس بگیرید تا اطلاعات خانه‌تان را در این وب‌سایت ثبت کنیم. 


در یک مجموعه‌ کتاب چهار جلدی تمام نکات کاربردی و مواردی را که قبل از خرید یا فروش خانه در ونکوور نیاز دارید را یک جا گرد آورده‌ایم، به شکلی که از هر منبع دیگری بی نیاز باشید.

این کتاب‌ها به دو شکل کاغذی و الکترونیکی با عنوان‌های 1.راهنمای خریداران 2.راهنمای فروشندگان 3.چک لیست خریداران و 4.راهنمای مستاجران منتشر شده‌اند و لینک دانلود رایگان همه‌ی این کتاب‌ها و شماره‌های قبلی مجله را می‌توانید با کلیک در اینجا در ایمیل خود دریافت کنید و به منظور به روز نگه داشتن شما شماره‌های جدید نیز به شکل ماهیانه تقدیم‌تان خواهد شد.

آیا شما هم به پیش خرید فکر کرده‌اید؟ به نظر شما مهم‌ترین مزیت و اشکال پیش خرید چیست؟ لطفا در قسمت کامنت‌ها نظر ارزشمند خود را با ما و خوانندگان در میان بگذارید. 


اگر تمایل دارید نمودارها و گزارش‌های اختصاصی یک محله‌ی خاص را داشته باشید و یا قیمت واقعی خانه‌ی خود در وضعیت کنونی بازار را بدانید، می‌توانیم بدون هیچ الزامی، گپ و گفتی داشته باشیم، خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما)

مراحل فروش خانه در کانادا
مراحل فروش خانه در کانادا

اگر می‌خواهید سریع‌تر ملک خود را به قیمت بالاتری بفروشید، با خواندن راهنمای صفر تا صد فروش می‌توانید ...

فروش خانه مستقل در ونکوور کانادا
فروش خانه مستقل در ونکوور کانادا

اتخاذ استراتژی درست برای فروش خانه شما را به اهدافتان می‌رساند. استراتژی درست به گونه‌ای است که ...

فروش کاندو در ونکوور کانادا
فروش کاندو در ونکوور کانادا

استراتژی مناسب برای فروش کاندو با فروش خانه متفاوت است که درک آن به شما این توانایی را می‌دهد که ...

استیجینگ خانه و دکوراسیون چه تاثیری بر روی فروش آن می‌گذارد؟
استیجینگ خانه و دکوراسیون چه تاثیری بر روی فروش آن می‌گذارد؟

استیجینگ درست به کاهش زمان لازم برای فروش خانه به قیمت بالا کمک کند. بهترین روش استیجینگ این است که ...