آشنایی با نقشه شهر ونکوور کانادا

  2
 6216

 محسن صانعی  |   تاریخ بروز رسانی 21 ژانویه 2023


شناخت شهر و داشتن اطلاعات کامل از امکانات و مشخص شدن اماکن مهم چقدر در زمان و هزینه‌ی زندگی شما اهمیت دارد؟

نقشه ونکوور بزرگ

تصویر بالا می‌تواند یک ایده خوب کلی از آنچه شهر ونکوور و اطراف آن را تشکیل می‌دهند به شما بدهد اما کافی نیست.

این صفحه به عنوان جایی که بهترین و سریع‌ترین دسترسی را به قسمت‌های پرکاربرد و مهم شهر به شما بدهد طراحی شده است. در اینجا نقشه‌هایی که با گوگل لینک هستند قرارداده شده و شما یا هر کسی که لینک این صفحه را برایش ارسال کنید می‌توانید نقشه‌های زنده به تفکیک موضوع با قابلیت مسیریابی داشته باشید. 

موضوعات این صفحه شامل ایستگاه‌های مترو، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس، هتل‌ها، عابر بانک‌ها و پمپ بنزین‌ها و مرکز شهر هستند که در ادامه آن‌ها را با تصاویر مربوط به هر بخش خواهید دید.

تجربه ثابت کرده صرف چند دقیقه وقت برای نگاه کردن به این نقشه‌ها نه تنها برای کسانی که قصد سفر به ونکوور را دارند بلکه برای کسانی که سال‌ها تجربه‌ی زندگی در ونکوور را دارند نیز کار گشا است، به همین علت ذخیره کردن و یا بوک مارک کردن این صفحه می‌تواند در کوتاه مدت و بلند مدت کمک کند که بتونید به راحتی در ونکوور رفت و آمد کنید و بدون دردسر و در کمترین زمان ممکن به آنچه نیاز دارید برسید. به اتفاق یک نگاهی به آن‌ها بیاندازیم.

در ضمن در یک مقاله‌ی مجزا برای کسانی که علاقه‌مند هستند اطلاعات بیشتری درباره آب و هوای ونکوور داشته باشند اطلاعات کاربردی‌ای قرار داده‌ام که خواندن آن برای کسانی که قصد سکونت در ونکوور را دارند خالی از لطف نیست.

ایستگاه های مترو ونکوور روی نقشه

بسیاری از افراد با توجه به هزینه‌ی بالای سوخت و ترافیک شهری تصمیم می‌گیرند که از سامانه‌ی ترن هوایی برای رفت و آمد استفاده نمایند. گردشگران و ساکنین نیز که معمولا خودرویی ندارند یا اگر دارند برای بعضی مسیرها ترجیح می‌دهند که از خودرو شخصی استفاده نکنند.

استفاده از این سامانه برایشان کمک بزرگی است. بنابراین آگاهی از موقعیت مکانی ایستگاه‌های مترو برای ساکنان و گردشگران اهمیت بالایی دارد. در نقشه مرکز شهر ونکوور، مکان ایستگاه‌های مترو را مشخص کرده‌ام تا بتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن خود را به نزدیک‌ترین ایستگاه مترو برسانید.

برای دیدن عکس نقشه مترو ونکوور، عکس‌های زیر را ببینید.

نقشه مترو ونکوور بزرگ

برای دیدن نقشه‌ی زیر با کیفیت بالا بر روی آن کلیک کنید.

نقشه خطوط ارتباطی ونکوور

موقعیت مکانی رستوران های ونکوور در نقشه

این نقشه مخصوص کسانی است که دوست دارند رستوران‌های مختلف ونکوور را امتحان کنند. در زیر موقعیت مکانی رستوران‌های مختلف را بر روی نقشه آنلاین کامل شهر ونکوور مشخص کرده‌ام. شما می‌توانید رستوران‌های مختلف را انتخاب کنید و سپس نظرات مردم و نمره‌ای که به رستوران‌ها داده‌اند را ببینید و در آخر بهترین رستوران را طبق سلیقه خودتان انتخاب نمایید. 


مشاور املاک حرفه ای در کانادا برای خرید انواع ملک و سرمایه گذاری


دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

بیمارستان های شهر ونکوور روی نقشه

آگاهی از موقعیت مکانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی برای تمام افراد (چه گردشگران و چه ساکنان ونکوور) بسیار ضروری است. در نقشه آنلاین ونکوور، موقعیت بیمارستان‌های شهر را مشخص کرده‌ام تا شما بتوانید در مواقع اضطراری در سریع‌ترین زمان ممکن به نزدیک‌ترین بیمارستان دسترسی داشته باشید. فقط کافیست که این مقاله را در بوک‌مارک مرورگر خود ذخیره نمایید و در مواقع اضطراری به آن مراجعه کنید.

ایستگاه های اتوبوس شهر ونکوور روی نقشه

همان‌طور که در بالاتر هم اشاره کردم بسیاری از افراد به دلایل مختلفی تصمیم می‌گیرند که به جای استفاده از خودروی شخصی، از سامانه‌های حمل و نقل عمومی برای رفت و آمد استفاده کنند. بنابراین آگاهی از موقعیت ایستگاه‌های اتوبوس و مسیر آن‌ها اهمیت فراوانی دارد. در زیر مکان ایستگاه‌های اتوبوس ونکوور را بر روی نقشه مشخص کرده‌ام تا با مراجعه به آن، راحت‌تر و بدون دردسر مسیر خود را پیدا کنید.

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور

موقعیت مکانی هتل های ونکوور در نقشه

آیا می‌خواهید به قصد تفریح، شرکت در جلسات کاری، بازرگانی و یا با هر هدف دیگری به ونکوور بروید؟ هدف شما هرچه باشد، قطعا برای اقامت به مکانی نیاز دارید. در نظر داشته باشید که در ونکوور هتل‌های زیادی با قیمت‌ها و خدمات مختلف وجود دارد.

به شما توصیه می‌کنم که حتما با توجه به اهداف خود از مسافرت به ونکوور، مناسب‌ترین هتل را برای اقامت انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید در یک جلسه‌ی کاری شرکت کنید، حتما هتلی را انتخاب کنید که در نزدیکی محل برگزاری جلسه قرار دارد.

در زیر موقعیت مکانی هتل‌های ونکوور را بر روی نقشه ونکوور مشخص کرده‌ام. علاوه بر این هتل‌ها از Airbnb و سایت‌های دیگر نیز می‌توانید بابت انتخاب محل سکونت با قیمت مناسب‌تر نیز استفاده کنید.

موقعیت مکانی پمپ بنزین های ونکوور روی نقشه

آیا تا به حال برایتان پیش آمده است که چراغ اخطار بنزین شما روشن شود و یا در وسط خیابان سوخت خودروی شما تمام شود؟ در اینگونه مواقع قطعا با تمام وجود می‌خواهید که به نزدیک‌ترین پمپ بنزین شهر برسید و سوخت کافی را برای ادامه‌ی مسیر خریداری کنید.

در این بخش از معرفی نقشه شهر ونکوور، موقعیت مکانی پمپ بنزین‌های این شهر را به شما نمایش می‌دهم. البته امیدوارم که هرگز چنین اتفاقی برای شما نیفتد. اما اگر بنزین تمام کردید، نگران نباشید. کافیست که به این مقاله رجوع کرده و با نگاه کردن به نقشه نزدیک‌ترین پمپ بنزین را پیدا کنید. 

موقعیت مکانی عابر بانک های شهر ونکوور در نقشه

آیا پول نقد در اختیار ندارید و می‌خواهید به صورت نقدی خرید کنید؟ یا می‌خواهید وجه نقدی را به حساب خود واریز نمایید، برای راحتی ساکنان، در خیابان‌های مختلف عابر بانک‌هایی نصب شده است که می‌توانید آن‌ها را در نقشه آنلاین ونکوور بیابید.

در این نقشه موقعیت مکانی تمام عابر بانک‌های ونکوور مشخص شده است. در نظر داشته باشید که هزینه استفاده از عابر بانک سایر بانک‌ها می‌تواند خیلی متفاوت باشد.

آشنایی با مکان های مهم شهر ونکوور روی نقشه

نقشه مرکز شهر ونکوور

مرکز شهر ونکوور یکی از پر ازدحام‌ترین مناطق ونکوور است که روزانه افراد زیادی با اهداف مختلف به آن مراجعه می‌کنند. بنابراین، با توجه به اینکه به احتمال زیاد گذر شما به این منطقه خواهد افتاد، در زیر نقشه مرکز شهر ونکوور را برایتان آماده کرده‌ام:

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور

آشنایی با نقشه شهر ونکوور به فارسی

علاوه بر موارد بالا که موقعیت مکان‌های مهم را بر روی نقشه برای شما علامت گذاری کردم، نقشه شهر ونکوور به فارسی را نیز برایتان تهیه کرده‌ام. لطفا با توجه به اهمیت نقشه در سفرهای روزانه، حتما این مقاله را در بوک‌مارک مرورگرتان ذخیره نمایید تا هر زمان که نیاز داشتید بتوانید به راحتی به آن مراجعه کرده و به نقشه آنلاین کامل شهر ونکوور دسترسی داشته باشید. 

در ونکوور نقشه گوگل قابل اعتمادتر از اپلیکیشن‌های دیگر است و خود این اپلیکیشن امکانات بسیار فراوانی دارد که آگاهی از آن‌ها می‌تواند بسیار کمک کند.

شما مرکز شهر با ساختمان‌های بلند را دوست دارید یا مناطق خلوت‌تر؟ ترجیح می‌دهید که در مناطقی باشید که امکانات ایرانی بیشتر است یا فرقی برایتان نمی‌کند؟ ادعایی به بی‌نقصی نیست و ممنونم که با به اشتراک گذاشتن نظرات خود در پایین این صفحه به ما و سایر خوانندگان کمک می‌کنید.


امیدوارم که توانسته باشم قدری ولو اندک به دانسته‌های شما اضافه کرده باشم. اگر سوالی در مورد مطالب این صفحه دارید یا نیاز به توضیح بیشتر و اطلاعات و نمودارهای اختصاصی خرید و فروش در یک محله‌ی خاص دارید، خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

شاد و پیروز باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما) 

در اکثر مناطق ونکوور غیر از نورث ونکوور و وست ونکوور ایستگاه‌ها متعدد مترو هست، چون در بخشی از مسیر از روی زمین حرکت می‌کنند به آن اسکای ترین می‌گویند.

در ونکوور چندین بیمارستان داریم که معروف‌ترین آنها از این قرار هستند:
Lions Gate در نورث ونکوور خیابانSt. Georges پلاک ۲۳۱ ؛
 Vancouver General Hospital در خیابان ۱۲ غربی ونکوور پلاک ۸۹۹ ؛
Burnaby Hospital در خیابان Kincaid St. پلاک ۳۹۳۵ ؛
Surry Memorial Hospital در خیابان ۹۶ و‌ پلاک ۱۳۷۵۰ ؛
و از همه مهم‌تر بیمارستان Children Hospital که در خیابان ۲۸ غربی پلاک ۹۳۸ قرار دارد.

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
رامین
 ارسال شده در : یکشنبه 18 دی 1401

بسیار عالی. نقشه‌ها عالی و کاربردی بود. سپاس

محسن صانعی
 ارسال شده در : دوشنبه 19 دی 1401

ممنونم از لطف تون و خوشحالم که براتون مفید بوده

اشتراک :