خرید کاتیج در ونکوور کانادا

  0
 1832

برای آخر هفته‌ها و تعطیلات چه برنامه‌ای دارید؟ اهل طبیعت و شنا در دریاچه یا اسکی و دوچرخه سواری هستید یا ترجیح می دهید با دوستان از زیبایی‌های طبیعت لذت ببرید؟

کاتیج ونکوور

این روزها بسیاری از افراد تمایل دارند برای تعطیلات آخر هفته از شلوغی شهر دوری کرده و به طبیعت و مناطق روستایی پناه ببرند. قیمت خرید کاتیج در ونکوور و مناطق غیر شهری آن از سایر املاک کمتر است. بنابراین، بسیاری از افراد به خرید کاتیج در ونکوور و جاذبه‌های تفریحی اطراف آن ترغیب شده‌اند.

یکی از مزیت‌های خرید کاتیج در ونکوور کانادا این است که شما می‌توانید به دید سرمایه گذاری به آن نگاه کرده و آن را به سایر افراد اجاره دهید. با این کار می‌توانید بخشی از اقساط وام مسکن در کانادا را پوشش دهید. متاسفانه منابع آنلاین زیادی درباره‌ی راهنمای خرید کاتیج در ونکوور و بهره مندی از فرصت‌های این سرمایه گذاری وجود ندارد به همین خاطر تصمیم گرفتیم در این مقاله شما را با مراحل و شرایط خرید کاتیج در کانادا آشنا ‌کنیم. 

خرید کاتیج در ونکوور کانادا

روند خرید کاتیج در ونکوور همانند خرید سایر املاک مسکونی است. شما ابتدا باید نیازهای خود را بررسی کنید. به عنوان مثال، آیا به یک کاتیج بزرگ‌تری نیاز دارید؟ کاتیج شما باید چند اتاق داشته باشد؟

به یاد داشته باشید که خانه‌ی بزرگ‌تر همواره به معنی خانه‌ی بهتر نیست. هرچه ملک بزرگ‌تر باشد، برای اضافه کردن مبلمان و نگهداری از آن به مبلغ بیشتری نیاز دارید. همچنین، نظافت چنین خانه‌ای به زمان بیشتری نیاز دارد. پس از تعیین اندازه به سایر ویژگی‌های کاتیج توجه کنید. آیا به دنبال کاتیجی هستید که بتوانید در تمام طول سال از آن استفاده کنید؟ آیا کاتیج شما باید حتما به سامانه‌ی خدمات شهری (مانند لوله کشی آب و فاضلاب) متصل باشد؟

دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

پس از تعیین نیازها و خواسته‌های خود، جست‌وجو برای یافتن کاتیج مورد نظر را شروع کنید. می‌توانید پیدا کردن کاتیج مورد نظر خود را به مجله سرای ونکوور بسپارید اما به طور کل، برای جست‌وجوی کاتیج در فضای آنلاین دو روش وجود دارد: 

  1. به وب‌سایت www.realtor.ca مراجعه کنید.
  2. از یک مشاور بخواهید که فهرستی از املاک فروشی را با توجه به خواسته‌های شما برایتان بفرستد. 

مشاوره رایگان خرید ملک در ونکوور

خرید کاتیج در مناطق کوچک‌تر با خرید خانه در ونکوور و شهرهای بزرگ کانادا تفاوت‌هایی دارد. فروشندگان در بسیاری از مناطق کوچک‌تر، کاتیج فروشی خود را در سامانه‌ی MLS ثبت نمی‌کنند. بنابراین حتما از خدمات یک مشاور املاک خوب در کانادا استفاده کنید تا کاتیج‌های فروشی خصوصی (که در سامانه‌ی MLS ثبت نشده‌اند) را به شما نشان دهد.

پس از این که در فضای آنلاین یک کاتیج را مشاهده کردید، حتما به صورت حضوری از آن بازدید کنید. این کار فرصت مناسبی است تا با حس و حال منطقه آشنا شوید. اگر کاتیج مورد نظر مناسب بود، آفری (offer) برای خرید آن ارائه دهید. 

خرید کاتیج در ونکوور گزینه مناسبی برای تفریح و آرامش است.

شرایط خرید کاتیج در ونکوور کانادا

شرایط خرید انواع املاک در مقاله‌ی خرید ملک در ونکوور عنوان شده است. شرایط خرید کاتیج در کانادا مانند سایر املاک است. به عنوان مثال شما می‌توانید شرایطی (conditions) را به آفر خرید خود اضافه کنید. اگر این شرایط برآورده نشوند، می‌توانید از خرید کاتیج انصراف دهید.

با این حال، هنگام خرید کاتیج در ونکوور کانادا به برخی از موارد توجه ویژه‌ای داشته باشید. به عنوان مثال، اگر کاتیج خانه‌ی دوم شما باشد، احتمالا مبلغ داون پیمنت (down payment یا پیش پرداخت) شما باید حداقل برابر 20% از هزینه‌ی خرید کاتیج باشد. در ضمن اگر در تمام طول سال دسترسی به کاتیج مقدور نباشد، بانک درصد کمتری از هزینه‌ی خرید کاتیج را به شما وام می‌دهد. 

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور

حتما پیش از خرید کاتیج در ونکوور، سند (title) آن را بررسی کنید و ببینید که آیا حق ورود به ملک دیگران (right of way)، وضعیت آب مصرفی، کاربری و یا حقوق دیگری (easements) در آن قید شده است یا خیر. اغلب دعواهای حقوقی بین همسایه‌ها بر سر این حقوق ایجاد می‌شود.

هدف از ایجاد این حقوق، تسهیل دسترسی به کاتیج و محافظت از چشم انداز آن است. گاهی اوقات این حق در سند خانه قید می‌شود و در برخی موارد نیز قانون چنین حقوقی را به مالکان اعطا می‌کند. اگر حقی برای یک ملک متصور هستید که در سند خانه قید نشده باشد، این امکان وجود دارد که در آینده مجبور شوید با سایر همسایه‌ها بر سر وجود این حقوق مذاکره کنید. بنابراین اگر می‌خواهید دسترسی آسانی به کاتیج خود داشته و از چشم انداز آن محافظت کنید، حتما پیش از خرید، از وجود چنین حقوقی در سند مطمئن شوید. 
به هیچ وجه تصور نکنید که با خرید یک کاتیج در اسکله به راحتی می‌توانید آن را بازسازی کنید. اگر ساخت بارانداز (dock) تاثیر بدی بر روی ساحل و آبزیان بگذارد، قانون استانی provincial Lands act و قانون فدرال Fisheries Act اعمال خواهد شد. همچنین اگر این بازسازی‌ها بر روی سامانه‌ی جمع‌آوری فاضلاب (septic system) اثر بگذارد، برای رعایت و برآورده کردن الزامات باید تایید وزارت منابع طبیعی (Ministry of Natural Resources) یا شهرداری را دریافت کنید. 


بیشتر بخوانید: قیمت اجاره خانه در ونکوور کانادا


خرید کاتیج برای چه کسانی مناسب است؟

برخی از افراد تمایل دارند در زمان تعطیلات همراه با دوستان و خانواده‌ی خود به بیرون از شهر پناه برده و از هوای پاک و طبیعت بکر لذت ببرند. با توجه به این که قیمت کاتیج در ونکوور بسیار مقرون به صرفه است، خرید کاتیج گزینه‌ی مناسبی برای این افراد خواهد بود. 
در نظر داشته باشید که برخی از افراد نمی‌خواهند با خرید کاتیج، هزینه‌های اضافه‌ای مانند مالیات بر املاک، قبض آب و برق و گاز و هزینه‌های نگهداری را پرداخت کنند. در این صورت مالکیت جزئی کاتیج (fraction ownership) برای این افراد مناسب خواهد بود. در این نوع از مالکیت افراد حق دارند به مدت چند هفته در سال از کاتیج مورد نظر استفاده کنند. 

خرید کاتیج در ونکوور

خرید کاتیج برای کسانی که می‌خواهند به سرمایه گذاری در بخش مسکن بپردازند گزینه‌ی بسیار مناسبی است. این افراد با خرید کاتیج در مناطق تفریحی و اجاره‌ی آن درآمد مناسبی کسب خواهند کرد. همچنین افرادی که توانایی سرمایه گذاری در سایر املاک را ندارند، می‌توانند برای خرید کاتیج در ونکوور برنامه ریزی کنند. زیرا معمولا قیمت کاتیج در ونکوور کانادا از سایر خانه‌ها کمتر است. در نتیجه سرمایه گذاری و خرید کاتیج در ونکوور برای همه‌ی افراد با هر بودجه‌ای مناسب خواهد بود. 
برخی از افراد و به خصوص بازنشستگان به دنبال یک زندگی آرام و به دور از هیاهوی شهر هستند. با توجه به این که در کاتیج‌هایی که در دل طبیعت قرار دارد آرامش خاصی نهفته است، این اماکن می‌تواند انتخاب مناسبی باشد. 


درباره آب و هوای ونکوور در مجله سرای ونکوور بیشتر بخوانید


نکات مهم در خرید کاتیج

اگر هدف از خرید کاتیج اجاره دادن آن است، حتما پیش از ارائه‌ی آفر (offer) قوانین مربوط به سر و صدا و افروختن آتش در فضای باز (open fire rules) را بررسی کنید. زیرا وجود مستاجران موقت برای همسایه‌ها خوشایند نیست. به خصوص اگر وجود این مستاجران توام با سر و صدا باشد. 

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور

حتما پیش از خرید به منطقه بندی توجه ویژه‌ای داشته باشید. برخی از مناطق به صورت فصلی منطقه بندی شده‌اند (Seasonal zoning). به عبارت دیگر، در ماه زمستان شهرداری خدمات ضروری را به این مناطق ارائه نمی‌دهد و از جاده‌های آن نگهداری نمی‌کند. در نتیجه در ماه زمستان دسترسی به کاتیج مقدور نخواهد بود. بنابراین اگر بخواهید در تمام طول سال در کاتیج زندگی کنید، در فصل زمستان با محدودیت‌های زیادی مواجه می‌شوید. 
حتما با شرکت بیمه صادق باشید و اجاره دادن خانه را به آن‌ها اطلاع دهید. اگر به صورت تمام وقت در کاتیج زندگی نکنید، و یا اگر آن را اجاره دهید، شرکت بیمه مبلغ بیشتری را از شما دریافت خواهد کرد. فرض کنیم شما به شرکت بیمه اطلاع ندهید که کاتیج خود را اجاره داده‌اید. در این صورت، اگر شرکت بیمه به این موضوع پی ببرد، به ادعاهای بیمه‌ای شما ترتیب اثر نخواهد کرد.  
مالیات بر املاک (Property Tax) در سرتاسر بریتیش کلمبیا متفاوت است. توجه داشته باشید که مبلغ مالیات در مناطق کوچک‌تر بیشتر است. زیرا افراد کمتری در این مناطق زندگی می‌کنند. البته اتصال به سامانه‌های خدمات شهری (مانند لوله کشی آب و فاضلاب) نیز در تعیین مبلغ مالیات اثرگذار است. بنابراین پیش از خرید کاتیج در ونکوور کانادا درک درستی از مبلغ مالیات سالیانه داشته باشید. 

دانلود رایگان کتاب


دانلود مجله تخصصی سرای ونکوور


بهترین مناطق ونکوور برای خرید کاتیج

انتخاب منطقه یکی از مهم‌ترین مراحل خرید کاتیج در ونکوور است. بهترین مناطق ونکوور برای خرید کاتیج، مکانی است که فاصله‌ی مناسبی با مراکز رفاهی و خدماتی دارد. این فاصله نه باید آنقدر طولانی باشد که نتوانید به راحتی به این اماکن دسترسی داشته باشید، نه باید آنقدر کم باشد که آرامش شما را برهم بزند.

اگر قصد دارید کاتیج خود را اجاره دهید، خرید کاتیج در مناطق تفریحی و توریستی برای شما سودآوری بیشتری خواهد داشت. زیرا با این کار می‌توانید اجاره‌ی بیشتری دریافت کنید.  
اگر زندگی در نزدیکی آب برای شما حائز اهمیت باشد، خرید کاتیج در اسکله (Waterfront) یا در مناطقی که در نزدیکی دریاچه هستند، برای شما گزینه‌ی مناسبی خواهد بود. البته شما باید حتما پیش از انتخاب منطقه و خرید به توانایی مالی، نیازها و سبک زندگی خود توجه کنید.

به عنوان مثال، در بیشتر نواحی کاتیج نشین بریتیش کلمبیا، قیمت کاتیج‌هایی که در اسکله هستند بیشتر است. معمولا در این کاتیج‌ها لوله کشی آب شهری و دفع زباله وجود ندارد. همچنین این کاتیج‌ها با مراکز خرید و خدمات فاصله‌ی بیشتری دارند. بنابراین، اگر اولویت شما دسترسی به مراکز خرید و پرداخت هزینه‌ی کمتر نباشد، می‌توانید در مناطقی به خرید کاتیج اقدام کنید که نزدیک اسکله است.  

شما ترجیح می‌دهید آخر هفته در شهر باشید یا خارج شهر؟ ترجیح می‌دهید کوهپیمایی کنید یا استراحت کنید؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را در پایین همین صفحه با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.


اگر تمایل دارید اطلاعات تکمیلی، نمودار و آمارهای خرید و فروش منطقه‌ی خاصی را داشته باشید و یا تمایل به هم فکری دارید، می‌توانیم بدون هیچ الزامی گپ و گفتی داشته باشیم، خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

شاد و سلامت باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما)

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


اشتراک :