فروش خانه مستقل در ونکوور کانادا

  0
 3489

خانه‌ی خود را به چه روشی بفروشیم؟ چه نکاتی را انجام دهیم که به بالاترین قیمت و بهترین شرایط بفروشیم؟

تکنولوژی تاثیر مثبتی در فروش خانه دیتچد در ونکوور دارد.

فروش خانه مستقل (detached) در ونکوور کانادا

متاسفانه برخی از فروشندگان تصور می‌کنند که تنها با افزودن خانه‌ی خود به فهرست فروش، سریعا خریداری پیدا کرده و آن را به فروش می‌رسانند. اما واقعیت این است که برای فروش خانه مستقل در ونکوور باید به شرایط زیادی توجه کرد که احتمالا خودتان از بسیاری از آن‌ها مطلع هستید. 

در این مقاله به ترتیب مراحل مختلف فروش خانه‌ی detached در ونکوور و نکات و جزییات هریک را بطور کامل به اتفاق بررسی می‌کنیم. امیدوارم که بتوانیم قدم کوچکی در افزایش آگاهی شما بتوانیم برداریم. همچنین نکاتی را برای فروش خانه ذکر کرده‌ایم که در روند فروش موفق کمک زیادی به شما می‌کند.

در آخر نیز مشهورترین وب‌سایت معاملات املاک در کانادا را مورد بررسی قرار داده‌ایم. همچنین اگر می‌خواهید درباره قیمت آپارتمان در ونکوور بیشتر بدانید با مجله سرای ونکوور همراه باشید.

مراحل فروش خانه دیتچد در ونکوور

آماده سازی: فروش سریع‌تر خانه‌ی مستقل در ونکوور بدون آماده سازی مناسب ممکن نیست. تمامی فروشندگان می‌خواهند با فروش خانه‌ی خود، سود بیشتری کسب کنند. اما برای کسب سود بیشتر به چیزی بیشتر از شانس نیاز دارید. هرچه خانه‌ی شما تمیزتر باشد، سریع‌تر به فروش می‌رسد.

خریداران به صورت سطحی از خانه‌ی شما بازدید نمی‌کنند بلکه به تمام جزئیات دقت کرده و داخل کابینت‌ها و کشوهای آشپزخانه را بررسی می‌کنند. بنابراین حتما تمام بخش‌های خانه را نظافت کنید. همچنین، هرچه فضای خانه بزرگ‌تر به نظر برسد، افراد بیشتری برای خرید آن ترغیب می‌شوند. پس حتما مبلمان بزرگ‌تر را با مبلمان جمع و جورتری تعویض کنید تا اتاق‌ها بزرگ‌تر دیده شوند.
البته از این امر آگاه هستیم که نظافت خانه‌های مستقل detached به زمان زیادی نیاز دارد. اما در نظر داشته باشید که لازم نیست خود به نظافت خانه بپردازید. از نظافتچی‌های حرفه‌ای استفاده کنید تا تمام مناطق خانه (از آشپزخانه گرفته تا داخل کمدها) را برای شما تمیز کنند.

دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

استیجینگ: براساس آمار، خانه‌هایی که استیج شده‌اند، سریع‌تر به فروش می‌روند. استیجینگ خانه به معنی تغییر دکوراسیون آن برای فروش است. مطمئنا شما دکوراسیون اتاق‌های خود را می‌پسندید. اما آیا تمام خریداران نیز چنین دکوراسیونی را می‌پسندند؟ نمای خانه‌ی شما باید به گونه‌ای باشد که خریداران بتوانند به راحتی شیوه‌ی زندگی خود را در آن تصور کنند.

بنابراین، پس از افزودن خانه به فهرست فروش، تمام اتاق‌های خود را خلوت کرده و لوازم شخصی خود را تا جای ممکن از خانه تخلیه کنید. مبلمان بزرگ و قدیمی خود را با مبلمان کوچک‌تر و زیباتری تعویض کنید تا فضای خانه بزرگ‌تر دیده شده و خریداران تحت تاثیر قرار گیرند. اگر بتوان زیرزمین را اجاره داد، فضای آن را به گونه‌ای تزئین کنید که خریداران به راحتی این موضوع را درک کنند.

البته فقط به تغییر نمای داخلی خانه نپردازید بلکه نمای بیرونی آن را نیز بهینه کنید. زیرا خریداران ابتدا از ایوان (porch)، حیاط و راهرو بازدید می‌کنند. بنابراین زیباسازی این مناطق را در اولویت خود قرار دهید.


دانلود مجله تخصصی سرای ونکوور


قیمت گذاری: قیمت گذاری یکی از مراحل کلیدی فروش خانه‌ی مستقل detached در ونکوور است. شما همواره می‌خواهید مبلغ بیشتری از فروش خانه‌ی خود کسب کنید. اما اگر قیمت زیادی تعیین کنید، خریدار ایده‌آل را از دست می‌دهید و نمی‌توانید خانه‌ی خود را بفروشید. هنگام قیمت گذاری خانه‌ی خود به موارد گوناگونی توجه کنید.

به عنوان مثال، قیمت خانه‌های فروخته شده در منطقه بر روی قیمت خانه‌ی شما تاثیر گذار است. یک مشاور دانا به وضعیت بازار آگاه بوده و می‌داند خانه‌ی شما در چه قیمت‌هایی به فروش می‌رود. مشاور خبره هنگام قیمت گذاری خانه‌ی شما به عوامل مختلفی توجه می‌کند و پس از تحلیل بازار، قیمت مناسبی برای آن تعیین می‌کند.

بازاریابی: یکی از وظایف مشاور املاک ونکوور این است که کمپین‌های بازاریابی جامعی ایجاد کرده و از روش‌های بازاریابی سنتی و دیجیتالی برای جذب خریداران استفاده کند. در ادامه روش‌های مختلف بازاریابی را برای فروش خانه‌ی مستقل در ونکوور شرح می‌دهیم.

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور

  • بازدید عمومی (open houses): بازدید عمومی یکی از روش‌های مناسب برای بازاریابی و فروش خانه مستقل در ونکوور است. در این روش، مشاوران املاک خانه‌ی شما را به صورت عمومی به نمایش می‌گذارند تا افراد مختلف را (از همسایه‌های کنجکاو گرفته تا خریداران بالقوه) جذب کنند. سپس به گونه‌ای با آن‌ها حرف می‌زنند که با خانه‌ی شما یک ارتباط احساسی برقرار کرده و به خرید آن ترغیب شوند. البته معمولا مشاوران املاک در روزهای شنبه یا یکشنبه (روزهای تعطیل) خانه‌ی شما را به صورت عمومی به نمایش می‌گذارند تا تعداد بازدیدکنندگان بیشتر شود. حتما در این روزها آماده باشید که به مدت 2 تا 5 ساعت از خانه خارج شوید تا خریداران بالقوه زمان کافی برای بازدید از خانه‌ی شما را داشته باشند.

فروش خانه مستقل در ونکوور

  • تابلوهای «for sale»: یکی از روش‌های بازاریابی خانه‌های detached، استفاده از تابلوهای «for sale» است. این تابلوها توجه عابرین پیاده و همسایه‌ها را به خود جلب می‌کند. همچنین اگر همسایه‌ها شخصی را بشناسند که به دنبال خرید خانه است، خانه‌ی شما را به او معرفی می‌کنند. در ضمن، برخی از خریداران در محله‌های مختلف به گشت و گذار پرداخته و به دنبال یافتن چنین تابلوهایی هستند. در نتیجه استفاده از این تابلوها یکی از راه های نسبتا تاثیرگذار برای فروش خانه مستقل  یا  فروش ملک در ونکوور است.

قرار دادن تابلوی for sale برای فروش خانه مستقل در ونکوور

  • عکاسی حرفه‌ای: برای بازاریابی خانه‌ها در فضای اینترنت عکس‌برداری حرفه‌ای یک امر حیاتی است. معمولا افراد برای بررسی هر خانه در فضای اینترنت زمان کمی را اختصاص می‌دهند. در نتیجه تصاویر باید آنقدر زیبا و جذاب باشد که خریداران را در صفحه‌ی مربوط به خانه‌ی شما نگه دارد. برای ایجاد تصاویر حرفه‌ای نمی‌توان از گوشی‌های همراه استفاده کرد. شما حتی اگر از گوشی‌هایی با مگاپیکسل بالا استفاده کنید، نمی‌توانید تصاویر با کیفیتی ثبت کنید. بنابراین هرگز از تلفن همراه خود برای تصویربرداری استفاده نکنید؛ بلکه این کار را به عکس‌برداران حرفه‌ای بسپارید تا با استفاده از لنزهای عریض، تصاویر مناسبی از خانه‌ی شما ثبت کنند.

نمایش: پس از این که استراتژی‌های بازاریابی نتیجه دادند، خریداران از خانه‌ی شما بازدید می‌کنند. حتما در زمان بازدید خانه را ترک کنید، تا خریداران بتوانند به راحتی خانه‌ی شما را بررسی کنند. از آنجایی که  خریداران در ساعات کاری نمی‌توانند به خانه‌ی شما بیایند، زمان‌های متفاوتی را به آن‌ها پیشنهاد دهید تا مناسب‌ترین زمان را برای بازدید انتخاب کنند.

مشاور خبره پس از بازدید نظرات خریداران بالقوه را جویا شده و براساس آن‌ها به شما توصیه‌هایی ارائه می‌دهد تا هرچه سریع‌تر خانه‌ی مستقل خود را به بالاترین قیمت به فروش برسانید. مشاور شما تمام تلاش خود را باید بکند که در زمان بازدید حضور داشته باشد و ویژگی‌های مثبت خانه‌ی شما را برجسته‌تر کند.

یک مشاور املاک در حال نمایش و فروش خانه در ونکوور است.

آفرها: پس از تمام مراحل بالا، خریداران علاقمند آفری (Offer) برای خرید به شما ارائه می‌دهند. آگاهی از شرایط و مفاد قید شده در این آفرها اهمیت فراوانی دارد. یک مشاور خوب تمام بندها و قوانین را برای شما توضیح داده و در طی فرایند فروش شما را همراهی کرده و از منافع شما دفاع می‌کند.

شما پس از دریافت آفر 3 گزینه پیش رو خواهید داشت. می‌توانید آفر را همان گونه که هست تایید کنید، یا با توجه به خواسته‌های خود یک کانتر آفر (Counteroffer) ارائه داده و یا آن را رد کنید و یا اینکه هیچ پاسخی ندهید. مشاور شما پس از دریافت آفر به مذاکره با خریداران می‌پردازد. اما این شما هستید که قیمت و شرایط نهایی را تعیین می‌کنید.

روز closing day: پس از این که یکی از آفرها را تایید کردید و خانه‌ی خود را فروختید، باید منتظر روز Closing Day باشید. به شرکت‌های آب و برق و گاز اطلاع دهید که خانه‌ی خود را فروخته‌اید. همچنین، برای این که دیگر مالیاتی بابت خانه پرداخت نکنید، فروش خانه‌ی Detached خود در ونکوور را به شهرداری اعلام کنید.

یک یا دو روز پیش از Closing Day به وکیل خود مراجعه کرده و اسناد لازم را امضا کنید. پس از انتقال مالکیت خانه به خریدار می‌توانید پول خود را از وکیل دریافت کنید (البته هزینه‌های حقوقی، هزینه‌ی کمیسیون، و غیره از آن کسر می‌شود).


بیشتر بخوانید: اجاره خانه در ونکوور


نکات مهم هنگام فروش خانه مستقل

اگر به فروش خانه ویلایی در ونکوور فکر می‌کنید، به هیچ وجه وسایل اضافه را در کمدها یا زیرزمین انبار نکنید. زیرا خریداران تمام قسمت‌های خانه را مورد بررسی قرار می‌دهند. اگر وسایل زیادی دارید می‌توانید برخی از آن‌ها را به دوستان، آشنایان و خیریه‌ها اهدا کنید. با حذف این وسایل، خریدار بهتر می‌تواند سبک زندگی خود را در خانه‌ی شما تجسم کند. از طرف دیگر، هنگام اسباب‌کشی به خانه‌ی جدید خود دردسر کمتری خواهید داشت.
اگر خانه‌های مشابه زیادی به فهرست فروش اضافه شده باشد، تعداد بازدید و قیمت فروش خانه‌ی Detached شما در ونکوور کاهش می‌یابد. در چنین مواقعی باید تمام تلاش خود را بکنید تا ویژگی‌های منحصر به فرد خانه‌ی خود را برجسته‌تر کنید.

به عنوان مثال، حتما به شرح بازسازی‌های خانه پرداخته یا امکانات رفاهی منطقه را به خریداران یادآوری کنید. پیش از افزودن خانه به فهرست فروش، به تعداد خانه‌های فروشی مشابه توجه کنید. اگر تعداد آن‌ها در منطقه کم باشد، می‌توانید خانه‌ی دیتچد خود را به قیمت بالاتری بفروشید.
تهیه‌ی گزارش پیش بازرسی (Pre Inspection) به شما کمک می‌کند تصمیم آگاهانه‌تری درباره‌ی فروش خانه‌ی خود بگیرید. آگاهی از مشکلاتی که هیچ اطلاعی از آن‌ها نداشته‌اید، به شما این امکان را می‌دهد که به رفع آن‌ها بپردازید. به عنوان مثال، شاید با بازسازی برخی از بخش‌ها بتوانید مبلغ بالاتری را برای فروش خانه‌ی دیتچد خود در ونکوور کسب کنید. به طور کلی اگر پیش از افزودن خانه به فهرست فروش گزارش پیش بازرسی را تهیه کنید، آفرهای بیشتری دریافت خواهید کرد.
هنگام بررسی یک آفر به این نکته توجه کنید که خریدار حتما پیش تایید (pre-approval) دریافت وام مسکن در کانادا را دریافت کرده باشد. این مدرک نشان می‌دهد که او می‌تواند برای خرید خانه‌ی شما وام مسکن تهیه کرده و خرید خود را نهایی کند.
اگر چندین آفر دریافت کردید، آفر شخصی را بپذیرید که حاضر است کل مبلغ را به صورت نقد پرداخت کند. زیرا پروسه‌ی دریافت وام طولانی است. اگر خریدار به دنبال دریافت وام نباشد، تنها پس از چند روز می‌توانید فروش خانه را close کنید.

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور

معمولا خریداران شرطی (condition) را در توافق‌نامه‌ی خرید و فروش می‌گنجانند که براساس آن تا زمانی که خانه‌ی خود را نفروشند، خرید خانه‌ی جدید آن‌ها نهایی نمی‌شود. بسیاری از فروشنده‌ها چنین آفرهایی را تایید می‌کنند. اما اگر آفرهای بیشتری دریافت کردید، یکی از آن‌ها را تایید کنید که فاقد چنین شرطی است. زیرا زمان فروش خانه‌ی خریدار نامعلوم است.
معمولا در اواخر تابستان و اواخر زمستان افراد کمتری به دنبال خرید خانه مستقل در ونکوور هستند. بنابراین، فروش خانه‌ی detached خود در ونکوور را به ماه‌های دیگری از سال موکول کنید. زیرا با افزایش تقاضا، احتمالا آفرهای بیشتری دریافت کرده و قیمت فروش خانه‌ی دیتچد شما در ونکوور بالا می‌رود.

سایت خرید و فروش خانه مستقل در ونکوور

Realtor.ca محبوب‌ترین و قابل اعتمادترین وب‌سایت برای خرید و فروش خانه مستقل در ونکوور است. این وب‌سایت توسط انجمن مشاوران املاک کانادا اداره شده و اطلاعات به روز و موثقی را درباره‌ی املاک مسکونی و تجاری ارائه می‌دهد. realtor.ca به صورت مرتب به روز رسانی می‌شود تا خانه‌های فروشی را سریعا به خریداران نشان دهد.

برای دسترسی به این وب‌سایت می‌توانید به آدرس https://www.realtor.ca مراجعه کرده و یا از نرم افزار موبایل اختصاصی آن استفاده کنید. برای دانلود نسخه‌های Android و iOS نرم افزار بر روی این لینک‌ها کلیک کنید. در نظر داشته باشید که سالانه بیش از 240 میلیون بار از realtor.ca بازدید می‌شود. بنابراین ثبت خانه در این وب‌سایت یکی از روش‌های مهم برای جذب خریداران است.

به نظر شما الان وقت خوبی برای فروش خانه است؟ اگر خانه‌تان را بفروشید تمایل دارید خانه‌ی بعدی شما کجا باشد؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را در پایین همین صفحه با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.


اگر علاقه‌مند هستید اطلاعات تکمیلی، نمودارها و آمارهای خرید و فروش محله‌ی خاصی را داشته باشید و یا تمایل به هم فکری دارید، می‌توانیم بدون هیچ الزامی گپ و گفتی داشته باشیم، خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

شاد و سلامت باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما)

وب‌سایت‌های زیادی برای فروش خانه در کانادا وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به این وب‌سایت‌ها، اطلاعات فراوانی درباره‌ی خانه‌های فروشی مختلف کسب کنید. البته به شما توصیه می‌کنیم که در دریای عظیم این وب‌سایت‌ها غرق نشده و فقط به وب‌سایت realtor.ca مراجعه کنید. زیرا تقریبا تمامی املاکی که برای فروش هست در این وب‌سایت قابل مشاهده هستند. 

معمولا فعالیت‌های فروش در اپریل، می، جون و جلای به حداکثر می‌رسد. این ماه ها بهترین زمان برای افزودن ملک به لیست فروش می‌باشد. در بیشتر سال‌ها، فعالیت خرید و فروش در آگوست، مخصوصا اواخر آن بسیار کم است. زیرا بسیاری از خریداران در تعطیلات هستند و یا ترجیح می‌دهند به جای خرید ملک به جنگل یا دریاچه بروند. 

روش‌ها و استراتژی‌های مختلفی برای فروش خانه وجود دارد. با توجه به اینکه هر خانه منحصر به فرد است، باید روی ویژگی‌ها و وجه تمایز تمرکز کرد و حداکثر توجه رو گرفت و از همه مهم‌تر روش مذاکره و بالا بردن میزان علاقه مندی نسبی مخاطبین است.  

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


اشتراک :