معرفی شهر ونکوور، از مهم ترین شهرهای کانادا

ونکوور چه تیپ شهری هست؟ آب و هوای آن چطور است؟ فرصت های شغلی و وضعیت اقتصادی آن چطور است؟

همان‌طور که احتمالا می‌دانید، برخلاف سایر مناطق کانادا ونکوور آب و هوای معتدل و مطلوبی دارد. برای من به شخصه جذابیت ونکوور فقط به آب و هوا نیست.

اگر دوستان ساکن سایر استان‌های کانادا دلخور نمی‌شن طبیعت بی‌نظیر ونکوور در کنار هرم جمعیتی، تاریخچه و اهمیت سیاسی و اقتصادی اون هست بعلاوه سبک زندگی غرب کانادا که وجه تمایز جدی ایجاد می‌کنه و افراد زیادی رو از کشورهای دیگه و حتی از شهرهای دیگه‌ی کانادا به مهاجرت و زندگی در ونکوور ترغیب می‌کند.

در ادامه به اتفاق علاوه بر معرفی شهر ونکوور کانادا، نقاط قوت و ضعف این شهر زیبا را در کنار سایر ویژگی هایش ببینیم مخصوصا توصیه می کنم که قسمت اهمیت اقتصادی رو حتما حتما ببینید.

اهمیت شهر ونکوور

اهمیت ونکوور در اقتصاد کانادا

وقتی به اقتصاد فکر می کنیم اولین چیزی که اهمیت داره درآمد ما و هزینه های ما هست که واقعا هم مهمه، هرچقدر هم که خوب باشه اگر شما درآمد کافی نداشته باشید نقطه ضعف بزرگی هست.

برای تکمیل معرفی شهر ونکوور کانادا ابتدا یک نگاهی به چندتا عدد بندازیم و بعد بگم که داستان چیه، خبر خوب اینکه آمار بی کاری در ونکوور در اکتبر 2022 به نقل از نشریه معتبر بلومبرگ 4.5 درصد (تورنتو 6 و مونترال 4.9 درصد) بوده و خبر دیگه اینکه میانگین درآمد براساس آخرین آمار رسمی کانادا در ونکوور 98،640 دلار و(تورنتو 96،700 و مونترال 96،130 دلار) بوده است.

تقریبا تمام هزینه‌ها غیر از مسکن در این سه شهر متفاوت هست. هزینه‌ی اجاره و خرید در تورنتو و ونکوور به هم نزدیکه و در مونترال پایین‌تر اما اینجا یک نکته‌ای هست، احتمالا شنیدید که ونکوور شهر پولدارها هست، این درسته و مهاجران ثروتمند زیادی مخصوصا تجار شرق آسیا در این شهر زندگی می‌کنند که پولهای نجومی دارند ولی برای اینکه مالیات ندهند اعلام می کنند که درآمد ندارند و بی کار و بازنشسته هستند.

خوب این به چه درد ما می خوره، موضوع دقیقا اینجا است که یکی متوسط درآمد و آمار بی کاری در ونکوور با فرض صفر بودن درآمد این افراد و بی کار بودنشان است و اگر اینها درآمد واقعی خود را اعلام کنند آمار بیکاری پایین تر و متوسط درآمد بالاتر خواهد بود و از همه مهم‌تر این افراد پول های کلانی در این شهر خرج می کنند که برای ساکنین ونکوور فرصت‌های زیادی را ایجاد می کند. 

این را هم درنظر داشته باشید که ونکوور دو آبراه (که شهر را احاطه کرده است) و یک بندر محافظت شده دارد که دسترسی به آب‌های آزاد را تسهیل کرده است. بنابراین، حمل و نقل بین‌المللی در ونکوور مخصوصا با شرق آسیا به راحتی صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که صادرات و واردات هر دو برای اقتصاد کانادا حیاتی است.
شهر ونکوور کانادا به دلیل اندازه و موقعیت جغرافیایی نقش بزرگی در پیشرفت و رشد اقتصادی کشور ایفا می‌کند. علاوه بر همه ی اینها ونکوور قطب گردشگری کانادا است و شرکت‌های گردشگری بسیاری در حال فعالیت می‌باشند. در نتیجه در سال‌های گذشته اقتصاد این شهر و استان بریتیش کلمبیا با رشد همراه بوده است.

با توجه به اینکه یکی از مهم‌ترین صنایع ونکوور گردشگری است که به تنهایی می‌تواند حجم زیادی از مالیات‌های GST و PST را به صندوق مالیات واریز کند. در نتیجه سطوح مختلف دولت از صنعت گردشگری ونکوور حمایت می‌کنند. زیرا نمی‌خواهند این صنعت که مزایای بسیاری برای اقتصاد کانادا دارد، تضعیف شود.

یکی دیگر از مزایای بزرگ اقتصاد قوی ونکوور، پایداری بازار کار است. موقعیت جغرافیایی و اقلیمی منحصر به فرد آن باعث افزایش جمعیت و رشد نیاز به مسکن و خدمات برای آن‌ها شده است. در نیجه فشار کمتری بر اقتصاد وارد می‌شود و همیشه فرصت‌های شغلی یافت می‌شود و به طبع آن مالیات‌های بیشتری با ماهیت‌های متفاوت دریافت می‌گردد که خود سبب رشد و آبادانی مضاعف این شهر شده است.

البته اگرچه این موضوع باعث رشد قیمت مسکن می شود که برای کسانی که در املاک سرمایه گذاری کنند فرصت خوبی هم محسوب می شود. و یک خبر خوب هم برای مستاجرین، همان استاندار جدید محدودیت اجاره دادن خانه Rental restriction را برداشته و این موضوع باعث پایین آمدن اجاره بها نیز می شود.

دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

اهمیت ونکوور در سیاست

ونکوور یکی از مهم‌ترین شهرهای کانادا چه از لحاظ اقتصاد چه سیاست می‌باشد. این دو ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. فعالیت‌های مثبت سیاستمداران در ونکوور به رشد اقتصادی آن نیز کمک کرده است. این شهر نسبت به سایر مناطق بریتیش کلمبیا و کانادا مزیت‌های سیاسی فراوانی دارد زیرا تحت منشور Vancouver Charter (که در سال 1953 تصویب شده است) اداره می‌شود.

این قانون استانی قدرت‌های مختلفی را نسبت به قانون BC’s Municipalities Act به شهر می‌دهد. با این حال این شهر تحت کنترل قوه‌ی مقننه قرار دارد که باید هر اصلاحیه در منشور را به تصویب برساند.

همان‌طور که بیان کردیم، فعالیت‌های سیاستمداران ونکوور نقش به سزایی در رشد فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ونکوور و کانادا می‌گذارد. به عنوان مثال، شهردار ونکوور Gregor Robertson در سال 2009 از استان خواست که اصلاحاتی را در منشور قانون ایجاد کند.

این اصلاحات به شهردار ونکوور اجازه می‌داد 458 میلیون دلار وام بگیرد تا بتواند ساخت دهکده‌ی المپیک زمستانه را به اتمام برساند. قطعا این اقدام تاثیرات مثبت زیادی بر روی اقتصاد، صنعت گردشگری و تبادل فرهنگی در کانادا ایجاد کرده است.

تاریخچه شهر ونکوور

آشنایی با شهر ونکوور بدون بررسی تاریخ آن ناقص است، شهر ونکوور تاریخ کوتاه اما هیجان انگیزی دارد. این شهر سومین شهر بزرگ در کانادا است و به عنوان یکی از بهترین مقاصد گردشگری و همچنین بهترین شهرها برای زندگی شناخته می‌شود.

پیش از اینکه اروپایی‌ها به کاوش در ونکوور بپردازند، این منطقه در اصل جنگل‌هایی بود که بومیان در آن زندگی می‌کردند. در ساحل شمالی کوهستان‌هایی وجود دارد که مردم اکنون آن‌ها را با نام کوه‌های Mont Seymour ،Grouse Mountains و Cypress Mountains می‌شناسند.

بر اساس گفته‌ی باستان شناسان، بومیان ابتدا 500 سال پیش از میلاد مسیح به ونکوور آمدند و در آنجا ساکن شدند. برای آشنایی با شهر ونکوور در این دوره می‌توانید به موزه‌ی  The Museum of Anthropology که در دانشگاه UBC قرار دارد، مراجعه کنید. همچنین موزه‌ی Royal BC Museum که در ویکتوریا واقع است، قطعات هنری باستانی زیادی را در خود جای داده است که تاریخ این سرزمین را نشان می‌دهد.

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور

کاپیتان جی کوک (J. Cook) که یک جهان‌گرد بریتانیایی بود، در سال 1778 به ونکوور وارد شد. سپس اسپانیایی‌ها در سال 1781 به این منطقه رسیدند اما هرگز به ساحل وارد نشدند. در سال 1792 کاپیتان جورج ونکوور به این منطقه وارد شد تا نقشه‌ی بخش غربی را کامل کند. در این زمان بود که این منطقه شروع به تغییر کرد.
پس از اینکه مهاجران برای اولین بار به ساحل وارد شدند، توانستند به دلیل ازدیاد ماهی، پوست و خز حیوانات بومی و چوب به زندگی ادامه دهند. در سال 1858 در نزدیکی رودخانه‌ی Fraser River طلا کشف شد. سپس ظرف چند هفته بیش از 30,000 نفر از آمریکا به ونکوور هجوم بردند.

در این زمان بریتانیا ادعای استعمار کرد تا بتواند طلا را تحت کنترل خود درآورد. در سال 1859 شهر نیو وست‌مینستر به عنوان مرکز منطقه‌ای منصوب شد که امروزه آن را با نام بریتیش کلمبیا می‌شناسیم. این شهر هنوز هم مشهور بوده و بازار عمومی آن یکی از جاذبه‌های گردشگری می‌باشد.

دانلود رایگان کتاب

با رشد جمعیت، شهر ونکوور کانادا به چندین منطقه تقسیم شد و مناطق حاشیه‌ای مانند برنابی و دلتا ایجاد شدند. در سال 1861 اولین روزنامه در این منطقه به چاپ رسید و سال بعد نیز اولین بیمارستان احداث گردید.

سرویس تلگرام برای اولین بار در سال 1865 در منطقه آغاز به کار کرد و اولین پیام به آبراهام لینکلن در ایالات متحده مخابره شد. همچنین در این سال یک سامانه‌ی پستی و یک دلیجان برای حمل و نقل در منطقه ایجاد شد.

در سال 1866 نام این منطقه با توجه به افتخارات کاپیتان جورج ونکوور به ونکوور تغییر یافت. در سال 1867 کانادا به عنوان یک کشور شناخته شد و اولین روز جولای به عنوان روز Canada Day نامگذاری گردید. در سال 1884 با گسترش راه‌آهن، ونکوور به یک شهر شلوغ تبدیل شد و هزاران نفر برای کسب و کار از آن عبور می‌کردند. برخی از این افراد تصمیم گرفتند که در این منطقه ساکن شوند. جمعیت ساکنان ونکوور ظرف 4 سال از 400 نفر به 13,000 نفر رسید.

در طول دهه‌ی 30 اثرات رکود اقتصادی در ونکوور نمایان شد. با این حال برخی از مناطق (مانند گالری هنری Vancouver Art Gallery) در همین زمان رشد کردند. ساختمان Vancouver City Hall نیز در این زمان ساخته شد.

در دهه‌ی 50 رشد ونکوور سرعت گرفت و توسعه‌ی حاشیه‌های شهر نیز آغاز گردید. در سال 1961 جمعیت شهر به بیش از 800,000 نفر رسید. همچنین شهر با تغییراتی مواجه شد. جام Grey Cup لیگ‌های فوتبال کانادا در ونکوور قرار داشت و تیم Vancouver Canucks به لیگ ملی هاکی وارد شد. دانشگاه Simon Fraser University احداث گردید و آزادراه توسعه یافت.

در نظر داشته باشید که پیست اسکی Whistler Blackcomb Ski Resort در ونکوور یکی از بهترین پیست‌های اسکی دنیا و محل برگذاری مسابقات المپیک زمستانی سال 2010 بوده است.

جغرافیای شهر ونکوور

شهر ونکوور کجاست

غربی ترین استان کانادا بریتیش کلمبیا است و ونکوور در جنوب غربی این استان که به آن منطقه Lower Mainland می‌گویند قرار دارد. برای اینکه بتونم ونکوور رو برای شما تعریف کنم از یک مثال استفاده می‌کنم که، همون‌طور که احتمالا همه می‌دونیم تهران بزرگ به 22 منطقه تقسیم شده اما برای تقسیم بندی ونکوور بزرگ بجای استفاده از کلمه‌ی منطقه از کلمه‌ی شهر استفاده شده که از قضا یکی از این شهرها بنام ونکوور هست و البته شما وقتی داخل شهر تردد می‌کنید این مرز بندی‌ها رو نمی‌بینید چون فقط جنبه‌ی مدیریت شهری دارند. 

بنابراین عموما و در ادامه مقاله وقتی می‌گیم ونکوور منظورمون همون ونکوور بزرگه. این ونکوور بزرگ به 21 شهر تقسیم شده که مساحتی به اندازه‌ی 2,882 کیلومتر مربع (تهران بزرگ 2,235 و شیراز 240 کیلومتر مربع) است.

ونکوور از شمال با کوهستان Coast Mountains، از جنوب با آمریکا (40 دقیقه رانندگی)، از غرب با اقیانوس آرام و از شرق با شهرهای Mission و Abbotsford هم‌مرز است. 

یک جزیره بزرگ هم در نزدیکی ونکوور بزرگ هست به نام Vancouver Island که جزو جاهای تفریحی و دیدنی هست که طبیعت بکر و زیبا در کنار تورهای دریایی دیدن نهنگ‌ها و البته شهر بسیار زیبای ویکتوریا (مرکز استان بریتیش کلمبیا) مثال زدنی است.

وست ونکوور و نورث ونکوور دقیقا در شمال شهر ونکوور قرار داشته و به صورت توافقی به آن منطقه North Shore می‌گویند. برنابی، کوکیتلام، نیووست مینیستر و پورت مودی و پورت کوکیتلام در شرق و سوری، دلتا و ریچموند در جنوب شهر ونکوور قرار دارند.

شهر ونکوور کانادا

آب و هوای شهر ونکوور

آب و هوای ونکوور (بزرگ‌ترین شهر بریتیش کلمبیا) اقیانوسی، معتدل و کمی مرطوب است. این شهر زمستان‌های معتدل و بارانی و تابستان‌های خنک و نسبتا آفتابی‌ای دارد. ساحل غربی تنها بخشی از کانادا می‌باشد که در بیشتر روزها میانگین دما حتی در زمستان بالاتر از صفر درجه باقی می‌ماند و تنها شهر بزرگ کانادا است که زمستان‌های سردی را تجربه نمی‌کند.

برخی از ساکنین ونکوور از تعداد روزهای زیاد بارانی آن گله مند هستند. اگرچه من شخصا مشکلی با آن ندارم چون یکی اینکه دانه‌های باران آن ریز است و دیگر اینکه راه حل باران چتر است ولی برف و سرما و یخ داستان دیگری است. به هرحال این موضوع شخصی است و من به همه‌ی سلیقه ها احترام می‌گذارم.

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور


بیشتر بخوانید: جاهای دیدنی شهر ونکوور


با اینکه ونکوور به یک شهر پر باران مشهور است، اما در واقع نهمین شهر باران‌خیز کانادا می‌باشد. میانگین سالانه‌ی بارش باران در شهرهای Prince Rupert ،Port Alberni ،Chilliwack ،Abbotsford ،Campbell River ،Halifax ،Sydney و St. John از ونکوور بیشتر است.

از نکات جالب اختلاف کم دمای کمینه و بیشینه‌ی ونکوور است و اگرچه هوا اکثر مواقع نه خیلی سرد و نه خیلی گرم است شما اینجا چندین روز گرم و روزهای برفی هم دارید که تنوع جذاب به همراه شانس تفریحات زمستانی مثل اسکی و تیوپ سواری و یا سرگرمی های تابستانی مثل پارک آبی و شنا و تفریح کنار دریاچه‌های آب شیرین و زلال ونکوور رو به ساکنینش هدیه می‌دهد.

معرفی شهر ونکوور

جمعیت شهر ونکوور

ده هزار سال است که انسان‌ها در این منطقه و اطراف آن زندگی کرده‌اند. اما این مهاجران اروپایی بودند که برای اولین بار در خود شهر ونکوور کانادا ساکن شدند. این افراد در کنار رودخانه‌ی Fraser river (در منطقه‌ی مارپل امروزی) ساکن شدند.

بر اساس آخرین سرشماری که در سال 2021 انجام شد جمعیت ونکوور بیش از 2،600،000 نفر است که آن را به بزرگ‌ترین شهر بریتیش کلمبیا تبدیل کرده است. 
ونکوور نیز همانند سایر شهرهای بزرگ یک شهر بزرگ از لحاظ جمعیت شناسی می‌باشد.

بر اساس اطلاعات اداره آمار کانادا که معتبرترین منبع هست زبان مادری بیش از نیمی از جمعیت ونکوور انگلیسی است و البته در تمام نقاط اقوام، نژادها و دین های متنوع را با تراکم‌های مختلف می‌بینید. ایرانیان بیشتر در نورث و وست ونکوور هستند، چینی‌ها در رچموند و هندی‌ها در سوری. جالب است که جامعه ایرانی ونکوور 3.6 درصد جمعیت و جامعه‌ی بریتانیایی 5.7 درصد و آمریکایی‌ها 2.7 درصد از کل مهاجرین را به خود اختصاص داده‌اند.

جامعه مهاجر بر اساس محل تولد

گروه جمعیت (درصد)
China 19.1
India 12.7
Hong Kong 7.2
United Kingdom 5.7
Taiwan 3.8
South Korea 3.7
Iran 3.6

توجه داشته باشید که جمعیت ونکوور در 125 سال اخیر به سرعت افزایش یافته است. البته امروزه شتاب رشد جمعیت مانند اوائل قرن بیستم نیست. در نمودار زیر رشد جمعیت ونکوور در سال‌های مختلف سرشماری را مشاهده می‌کنید.

همان‌طور که مشخص است، جمعیت ونکوور در هر سرشماری افزایش یافته است. البته در فاصله‌ی زمانی 1971 تا 1976 جمعیت ونکوور به میزان 3.8% کاهش یافته و سپس از دهه‌ی 80 به بعد رشد جمعیت دوباره پایدار شده است.

جمعیت کلان‌ شهر ونکوور بزرگ آن را پس از تورنتوی بزرگ و مونترال به سومین کلان‌شهر در کانادا و سی‌ویکمین کلان‌شهر در آمریکای شمالی تبدیل کرده است. در واقع بیش از نصف جمعیت بریتیش کلمبیا در ونکوور بزرگ زندگی می‌کنند. جالب است که یکی از ملاک‌های سرمایه گذاران با تجربه برای خرید خانه در ونکوور توجه به رشد جمعیت، تقاضا برای اجاره و آمار بیکاری آن منطقه است.

همان‌طور که اشاره شد ونکوور بزرگ از چندین شهر کوچک‌تر تشکیل شده است که بزرگ‌ترین آن‌ها شهر ونکوور با 631,486 نفر جمعیت است. در رتبه‌ی بعدی شهر Surrey با جمعیت 517,887 نفر قرار دارد. 4 شهر دیگر ونکوور بزرگ که بیش از 100,000 نفر جمعیت دارد عبارت‌اند از: برنابی، ریچموند، دلتا و کوکیلتام. در جدول زیر نوع منطقه و جمعیت آن مشخص شده است.

جمعیت مناطق مختلف ونکوور بزرگ

منطقه نوع جمعیت
Vancouver City 631486
Surrey City 517887
Burnaby City 232755
Richmond City 198309
Coquitlam City 139284
Township of Langley District municipality 117285
Delta City 102238
District of North Vancouver District municipality 85935
Maple Ridge City 82256
New Westminster City 70996
Port Coquitlam City 58612
City of North Vancouver City 52898
West Vancouver District municipality 42473
Port Moody City 33551
City of Langley City 25888
White Rock City 19952
Pitt Meadows City 18573
Electoral Area A Regional district electoral area 16133
Bowen Island Island municipality 3680
Anmore Village 2210
Lions Bay Village 1334
Tsawwassen First Nation 816
Belcarra Village 643

در یک مجموعه‌ کتاب چهار جلدی تمام نکات کاربردی و مواردی را که قبل از خرید یا فروش خانه در ونکوور نیاز دارید را یک جا گرد آورده‌ایم، به شکلی که از هر منبع دیگری بی نیاز باشید.

این کتاب‌ها به دو شکل کاغذی و الکترونیکی با عنوان‌های 1.راهنمای خریداران 2.راهنمای فروشندگان 3.چک لیست خریداران و 4.راهنمای مستاجران منتشر شده‌اند و لینک دانلود رایگان همه‌ی این کتاب‌ها و شماره‌های قبلی مجله را می‌توانید با کلیک در اینجا در ایمیل خود دریافت کنید و به منظور به روز نگه داشتن شما شماره‌های جدید نیز به شکل ماهیانه تقدیم‌تان خواهد شد.

آیا شما هم به مهاجرت و زندگی در ونکوور فکر کرده‌اید؟ به نظر شما بزرگترین معایب و مزایای ونکوور چیست؟ لطفا در قسمت کامنت‌ها نظر ارزشمند خود را با ما و خوانندگان در میان بگذارید. 


اگر در مورد زندگی در ونکوور، خرید یا پیش خرید خانه نیاز به هم فکری برای تصمیم گیری دارید، می‌توانیم بدون هیچ الزامی، گپ و گفتی داشته باشیم، خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما)

معرفی مدارس ونکوور و قوانین ثبت نام آن ها
معرفی مدارس ونکوور و قوانین ثبت نام آن ها

مدارس خوب نقش مهم و اساسی در شکوفایی استعداد فرزندان شما دارند. بهترین مدارس ونکوور مدارسی هستند که ...

امن ترین مناطق ونکوور برای زندگی
امن ترین مناطق ونکوور برای زندگی

می‌خواهید خانه‌ای بخرید اما با امنیت ونکوور آشنا نیستید؟ امن‌ترین محله‌های ونکوور محله‌هایی هستند که ...

آشنایی با نقشه شهر ونکوور کانادا
آشنایی با نقشه شهر ونکوور کانادا

اگر می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن به مقصد برسید، آشنایی با نقشه ونکوور به شما این امکان را می‌دهد ...

معرفی بهترین مراکز خرید ونکوور
معرفی بهترین مراکز خرید ونکوور

به دنبال مراکز خرید ونکوور می‌گردید؟ این مقاله با معرفی بهترین مراکز خرید به شما کمک می‌کند ...

معرفی 14 رستوران معروف ایرانی ونکوور
معرفی 14 رستوران معروف ایرانی ونکوور

آیا در ونکوور زندگی می‌کنید و هوس غذای ایرانی کرده‌اید؟ حتما به رستوران‌هایی که معرفی کرده‌ایم بروید ...

معرفی 11 پارک معروف ونکوور
معرفی 11 پارک معروف ونکوور

در این مقاله پارک های معروف ونکوور کانادا را معرفی می‌کنیم تا بهترین مکان را برای بازدید انتخاب کنید ...

معرفی 9 هتل معروف ونکوور کانادا
معرفی 9 هتل معروف ونکوور کانادا

در صورت آشنایی با بهترین هتل های ونکوور، امکانات و خدمات آن‌ها و هزینه‌ی اقامت این امکان را دارید که ...

معرفی دانشگاه های شهر ونکوور کانادا
معرفی دانشگاه های شهر ونکوور کانادا

می‌خواهید در دانشگاه‌های ونکوور تحصیل کنید؟ در این مقاله با دانشگاه‌های برتر ونکوور آشنا می‌شوید. ...

قدیمی ترین کسب و کارهای ونکوور
قدیمی ترین کسب و کارهای ونکوور

می‌دانستید پس از تب طلا، اقتصاد استان توسط کسب و کارها هدایت شد؟ برای آشنایی با تجارت‌های قدیمی استا ...

تاریخچه پل Lions Gate Bridge
تاریخچه پل Lions Gate Bridge

به نظر شما دلیل اصلی افتتاح پل Lions Gate Bridge چه بود؟ در این مقاله با تاریخچه این پل آشنا شوید ...

پل Second Narrows Bridge در گذر زمان
پل Second Narrows Bridge در گذر زمان

نام Ironworkers Memorial Second Narrows Crossing از کجا آمده است؟ با خواندن این مقاله اطلاعات جالبی ...

مقایسه تورنتو با ونکوور از لحاظ شرایط زندگی، هزینه و امنیت
مقایسه تورنتو با ونکوور از لحاظ شرایط زندگی، هزینه و امنیت

در اینجا با بررسی تفاوت‌های ونکوور و تورنتو و سبک زندگی در این دو شهر به شما کمک می‌کنیم که آگاهانه ...