خرید خانه مستقل در ونکوور کانادا (ویلایی)

  2
 2468

در سال‌های گذشته قیمت خانه‌ی مستقل در ونکوور بیشتر رشد کرده یا کاندو؟ هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن چطور است؟ چه تیپ خانه‌هایی را بخریم یا بازسازی‌هایی را انجام دهیم که ارزش افزوده ایجاد شود؟

آشنایی با خرید خانه مستقل در ونکوور

خرید خانه‌ دیتچد در ونکوور کانادا چیزی است که بسیار جذاب و پر طرفدار است. اما چند سوال پیش می‌آید،اینجا علاوه بر دریافت جواب این سوالات سعی کردم به زبان ساده و بدون پیچیدگی مراحل خرید خانه های دیتچد، انتخاب محله‌ی مناسب و نکات کاربردی خرید آن‌ها را با هم مرور می‌کنیم به شکلی که بتواند در عمل به شما در گرفتن تصمیم بهتر کمک کند. پیشنهاد می‌کنم پس از خواندن این صفحه حتما مقاله راهنمای خرید خانه در کانادا را نیز مطالعه کنید.

خرید خانه دیتچد در ونکوور کانادا

اولین قدم: در خرید خانه شناخت نیازهای زندگی شما و تغییرات آن‌ها است. بعنوان مثال اگر شما امروز یک دختر 10 ساله دارید به زودی یک فرد نوجوان خواهید داشت که به فضای بزرگ‌تر و مستقل‌تر نیاز دارد یا اگر اهل جمع شدن با دوستان در آخر هفته‌ها هستید، سالن و حیاط بزرگ و تخت که امکان گذاشتن میز و صندلی و باربیکیو به شما بدهد لازم دارید.

قدم دوم: انتخاب محل  لازم داریم که با چند سوال ذهن‌تان را طبقه بندی کنید:

 1. آیا کیفیت مدرسه برای شما مهم است؟
 2. آیا از خانه کار می‌کنید یا نیاز دارید که هر روز به نقطه‌ی مشخصی از شهر رفت و آمد کنید؟
 3. نزدیکی به مسیرهای کوهپیمایی، دوچرخه سواری یا قایق سواری چقدر برای شما اهمیت دارد؟
 4. ترجیح می‌دهید نزدیک امکانات باشید یا جای خلوت را ترجیح می‌دهید؟
 5. رشد قیمت برای شما مهم‌تر است یا وضع موجود محله؟*   

*شهرهای مختلف ونکوور بزرگ و حتی محله‌های هر شهر رشد قیمت متفاوتی داشته‌اند که در قسمت "انتخاب بهترین منطقه برای خرید خانه‌ی مستقل" در پایین همین صفحه شما می‌توانید توضیحات کامل آن را ببینید.

قدم سوم: تعیین بودجه‌ی شما است که با ترکیب مبلغ پیش پرداخت و قدرت پرداخت قسط شما مشخص می‌شود. بانک‌های مختلف برنامه‌های مختلفی دارند و برای گرفتن وام مسکن در کانادا باید وامی را انتخاب کرد که:

 1. کمترین هزینه را از نظر سود بانکی داشته باشد.
 2. در زمان تمدید راحت باشد.
 3. در صورت پرداخت زودتر از موعد بخشی از وام، جریمه‌ی کمی داشته باشد.
 4. انتقال وام به خانه‌ی دیگر میسر باشد.

بعد از اینکه تصمیم گرفتید از کدام کمپانی وام بگیرید، مدارک خود را تحویل داده و نامه‌ی mortgage pre-approval خود را می‌گیرید.

دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

قدم چهارم: انتخاب خانه بر اساس ملاک‌های بالا است اما باید به اقلیم ونکوور هم توجه کرد. تفاوت اقلیم علاوه بر اینکه بین کشورها و شهرها بسیار متفاوت است بین محله‌های مختلف ونکوور هم تفاوت می‌کند. بعنوان مثال ریچموند که ارتفاع آن از آب‌های آزاد کمتر است با کوکیتلام متفاوت است یا در مناطقی که شیب‌دار است در پایین دست و بالا دست خیابان دو قیمت متفاوت دارد یا خانه‌ای که کنار جنگل باشد رطوبت بیشتری دارد. در نتیجه احتمال داشتن قارچ، پوسیدگی و هزینه‌ی تعمیر و نگهداری آن هم بیشتر است. 

این چهار قدم اول به ظاهر ساده ولی بزرگ هستند، کسانی که در جلسات مشاوره‌ی خرید من شرکت کرده اند و با هم گپ زده ایم می‌دانند که من اهمیت ویژه‌ای به این چهار مرحله، که خشت اول یک خرید خوب هست، می‌دهم و خیلی‌ها گفته اند که این قسمت تاثیر زیادی در کیفیت، سرعت و راحتی نتیجه ی خریدشان داشته است.

همیشه همه ملاک‌های ما محقق نمی‌شود و مادر شرایطی از برخی از آن‌ها صرف نظر می‌کنیم، اگر یک خانه‌ی خوب با قیمت عالی پیدا کنید که از محله‌ی مورد نظرتان به اندازه چند دقیقه رانندگی دورتر است، چه می‌کنید؟ یا اگر خانه‌ی پر نور و دل بازی پیدا کنید که رنگ بیرون آن را دوست ندارید؟ 

قدم پنجم: نوشتن آفر، پس از این که خانه‌ی مناسبی را پیدا کردید، مشاور شما آفر یا همان پیشنهاد خرید را برای فروشنده می‌فرستد و در آن مواردی مانند قیمت خرید (purchase price)، مبلغ دپازیت (deposit)، تاریخ‌های completion date (تاریخ انتقال سند) و possession date (تاریخ تحویل) قید می‌شود. آفر برای خانه‌ی دیتچد با کاندو غیر از چند مورد تفاوت چندانی نمی‌کند.

شرط نداشتن Oil tank را حتما در آفر باید گذاشت یا اینکه گواهی نداشتن آن را فروشنده به شما بدهد. PDS برگه‌ی خود اظهاری فروشنده بابت وضعیت ملک است که حتما باید آن را بخوانید. من همیشه این برگه را حتی اگر خالی و سفید باشد بعنوان مدارک لاینفک قراداد ضمیمه‌ی آفر می‌کنم.

مورد بعدی Inspection است که گاهی خریداران (با اینکه من موافق نیستم) در خرید کاندو از آن صرف نظر می‌کنند، توصیه می‌کنم در خرید دیتچد حتما حتما انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم به مقاله بازرسی خانه در ونکوور مراجعه کنید.

قدم ششم: انتقال سند یا همان Closing که بعد از اینکه شرط‌های داخل قرارداد محقق شد شما مدارک را به دفترخانه تحویل می‌دهید و در روز توافق شده نقل و انتقال خود را در دفترخانه انجام می‌دهید.

قدم هفتم: تحویل یا همان possession که معمولا فردای روز انتقال سند است و شما در آن روز کلید خانه‌ی خود را از مشاورتان دریافت می‌کنید و به منزل جدید نقل مکان می‌کنید.

کسانی که علاقه مند هستند می‌توانند توضیحات بیشتر مراحل 5 تا 7 را اینجا بخوانند

تحویل کلید پس از نهایی شدن خرید خانه ویلایی در کانادا


دانلود مجله تخصصی سرای ونکوور


انواع خانه مستقل در کانادا

خانه‌های دیتچد یا همان ویلایی به خانه‌هایی می‌گوییم که هیچ دیوار مشترکی با سایر خانه‌ها ندارند و در یک قواره زمین شش دانگ ساخته شده‌اند. بنابراین اگر در یک قطعه زمین دو خانه ساخته شود خانه‌ی مستقل محسوب نمی‌شود. در ایران ما به خانه‌ی ویلایی دو طبقه دوبلکس می‌گوییم. اما در کانادا اگر در یک زمین دوخانه با دیک دیوار مشترک ساخته شود به آن دوبلکس می‌گویند.

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور

براساس این تعریف یکی از انواع خانه‌های مستقل کاتیج‌ها هستند که معمولا بیشتر از دو اتاق‌خواب، یک آشپزخانه و یک هال ندارد.توجه داشته باشید که هر چه به مناطق شهری نزدیک می‌شویم مساحت کاتیج‌ها کوچک‌تر می‌شود.

اگر به دنبال خانه‌ای مستقل و خارج از فضای شهری هستید و می‌خواهید خانه‌ای برای اوقات فراغت خود در یکی از مناطق غیر شهری زیبای ونکوور داشته باشید خرید کاتیج در ونکوور این امکان را به شما می‌دهد. دردسرهای نگهداری کاتیج‌ها کم است. ظاهر کاتیج‌ها معمولا سنتی هستند و مصالح مورد استفاده در آن‌ها از جنس چوب است. مردم ونکوور بیشتر تمایل به خرید کاتیج‌ها در مناطق سردتر دارند.


بیشتر بخوانید: قیمت اجاره خانه در ونکوور کانادا


مشاوره رایگان خرید ملک در ونکوور


نکاتی درباره خرید آپارتمان در ونکوور در ام اس ونکوور


بهترین مناطق ونکوور برای خرید خانه های مستقل

یکی از مهم‌ترین و چالش بر انگیزترین مراحل خرید خانه در ونکوور، انتخاب بهترین مناطق در ونکوور است. موقعیت بر روی زندگی روزانه‌ی افراد و ارزش ملک تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل است که مشاوران املاک شعار Location ،Location ،Location را سر می‌دهند و تاکید ویژه‌ای بر آن دارند. پس از خرید خانه ممکن است بتوانید نمای داخلی و حتی اندازه‌ی آن را تغییر دهید. اما همان‌طور که می‌دانید، نمی‌توانید موقعیت آن را تغییر دهید. بنابراین، حتما نقطه‌ای را انتخاب کنید که نه تنها با نیازهای شما سازگاری دارد، بلکه حس مناسبی را به شما می‌دهد.

رشد قیمت در همه‌ی مناطق اتفاق می‌افتد اما مناطقی که تغییر شرایط دارند رشد قیمت بیشتری را تجربه می‌کنند. بعنوان مثال ورود ترن هوایی دسترسی‌ها را تغییر می‌دهد و یا در جایی که اکثر زمین‌ها استفاده تجاری دارند ولی تقاضای مسکن باعث شده که ساخت و ساز مسکونی و تغییر بافت در آنجا اتفاق بیفتد.

این نواحی شاید برای شروع معمولی به نظر بیایند اما عمران و آبادانی‌ای که انجام می‌شود به آن جا بافت جدید و قیمت جدید می‌دهد و کسانی که مشکلات روزهای اول را بپذیرند دستمزد آن را خواهند گرفت. با توجه به این موضوع شما بیشتر از اینکه نیاز داشته باشید که به این فکر کنید که لنگلی بهتر است یا برنابی می‌توانید در همان قسمت شهر که راحت هستید دنبال محله‌ای با پتانسیل بالا بگردید. 

رشد قیمت کاندو، تاون هاوس و دیتچد می‌تواند خیلی متفاوت باشد. بنابراین اگر می‌خواهید گذشته‌ی هر محله را بررسی کنید نمودار دیتچ آن را ببینید.

یک خطای رایج این است که عموما افراد به نمودارهای رشد قیمت در گذشته نگاه می‌کنند و ناخواسته جذب آن مناطق می‌شوند در حالی که رشد زیاد گذشته می‌تواند به معنی رشد کم در آینده باشد. 

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور

نکات مهم در خرید خانه مستقل (Detached)

بیشترین سود در خرید خانه‌های مستقل زمانی اتفاق می‌افتد که به پتانسیل‌ها توجه کنید و البته هوشمندانه بازسازی‌هایی را در آن انجام دهید. اما حتما مدیریت هزینه را به شدت رعایت کنید. این موارد بر اساس مشاهدات شخصی من است و معمولا می‌توانند در اکثر خانه‌ها تاثیرات قابل توجهی ایجاد کنند:

 • برداشتن دیواری که بتواند فضاها را باز و یک پارچه کند.
 • استفاده از رنگ‌های روشن فضاها را بزرگ‌تر و دل‌باز تر می‌کند.
 • تعویض کاشی سرویس‌ها، کاسه‌ی توالت و روشویی.
 • تعویض یا رنگ زدن در کابینت‌ها (اگر بدنه آن سالم است نیازی به تعویض آن‌ها ندارید).
 • رنگ زدن دیوار (دیوارها را اگر سفید کنید هم مبلمان و تابلوها به چشم می‌آیند و هم رنگ سفید به مرور زمان کمی کرم می‌شود)
 • ساب زدن کف و یا تعویض موکت و پارکت.

در بسیاری از خانه‌هایی که در صفحه اینستاگرام من هست می‌بینید که بعضی از خانه‌ها بدون استفاده از متریال گران، ایده‌های خلاقانه و خوبی را اجرا کرده‌اند. مواد و مصالح را می‌شود از منابع اصلی با قیمت مناسب تهیه کرد. بعنوان مثال یک فروشگاه در برنابی است که قیمت‌هایش از نصف فروشگاه Home depot هم کمتر است، یا توی فیس بوک و کریگ لیست می‌توانید موارد خیلی خوب و با قیمت مناسب پیدا کنید.

اگر خانه‌ای بخرید و بخواهید هزینه‌ی زیادی برای بازسازی آن کنید دو اشکال دارد:

 1. به احتمال زیاد به میزان هزینه‌ای که کردید ارزش افزوده به قیمت خانه‌ی شما اضافه نخواهد شد.
 2. پول بازسازی را باید یا از پس انداز خود یا از بانک با سودی بیشتر از وام خرید خانه تامین کنید.

مطالعه بیشتر: راهنمای صاحب خانه ها در ونکوور


بهترین منطقه برای خرید خانه مستقل در ونکوور

رعایت این موارد هم به خرید موفق شما کمک می‌کنند:

1.بعضی از خانه‌ها فضایی برای اجاره دادن یا پتانسیل ایجاد چنین فضایی دارند که در قدرت وام گرفتن شما تاثیر می‌گذارد. حتی اگر فضایی که برای اجاره دادن است را به بانک بعنوان محل سکونت خود اعلام کنید و فضای اصلی را برای اجاره دادن در نظر بگیرید باز هم به وام گرفتن شما کمک بیشتری می‌کند. اما اگر یک خانواده 4 نفره هستید و در خانه‌ای که می‌خرید یک زیرزمین یک خوابه برای اجاره دادن دارد، بانک چنین چیزی را از شما نمی‌پذیرد که خودتان از آن استفاده می‌کنید و طبقه‌ی بالا را اجاره می‌دهید.

2. در زمان فروش خانه مستقل در ونکوور فروشنده به دلایل متفاوتی ممکن است قیمت بالایی گذاشته باشد. بنابراین وقتی یک خانه را می‌پسندید، به قیمت درخواستی فروشنده فکر نکنید. بر اساس آنالیز قیمتی که مشاورتان انجام می‌دهد و استراتژی ای که به شما می‌دهد آفر خود را در زمان درست بفرستید، حتی اگر از قیمت درخواستی فروشنده خیلی پایین‌تر باشد (همیشه یک شانسی هست).

البته روش من در این مواقع این است که با ادبیات درست و روابطی که با مشاور فروشنده می‌سازم قبل از فرستادن آفر کاری کنم که فروشنده گارد نگیرد و احساس نکند که قصد بی احترامی یا توهین داریم.

3. خرید ملک بدون همکاری با مشاور مانند دفاع از خود در دادگاه بدون وکیل است. قیمت خانه در ونکوور می‌تواند گمراه کننده باشد و قیمت واقعی خانه با نظر شما متفاوت باشد، در نتیجه شاید اگر به تنهایی به خرید خانه بپردازید، امکان دارد که ضرر کنید. بر خلاف تصور عموم یک مشاور املاک خوب فقط جستجو، پیدا کردن و نوشتن قرارداد را انجام نمی‌دهد، بلکه به شما در تمام مراحل بالا و حتی در اینکه بعد از تحویل چه تغییرات و بازسازی‌هایی بکنید نیز به شما کمک می‌کند.

4. اینکه دستمزد مشاور شما را فروشنده پرداخت می‌کند دلیل بر این نیست که شما در انتخاب مشاورتان دقت لازم را نکنید. واقعا از بین این همه مشاور انتخاب فرد مناسب آسان نیست. به همین علت در مقاله‌ی مشاور املاک در ونکوور کانادا و ویژگیهای آن روش انتخاب و ملاک‌ها را کامل توضیح داده‌ایم که خواندش می‌تواند کمک بزرگی باشد.

5. حتما تمام وسایلی را که می‌خواهید با خرید خانه به شما تحویل داده شود (fixture)، در آفر خود قید کنید و جای تفسیر و تردید نگذارید. قرارداد را به گونه‌ای تنظیم کنید که با پرداخت هزینه‌ی خرید کل آن وسایل را هم به دست آورید و مجبور به پرداخت مبالغ مازاد برای این وسایل نشوید.

6. قیمت گذاری بر عکس ایران خیلی تابع متراژ زمین نیست، اگر چه بی اهمیت هم نیست. در واقع ابعاد زمین در ترکیب با متراژ بنا قیمت آن خانه را تعیین می‌کنند، خانه‌ی دو خوابه 100 متری در زمین 1000 متری ارزان‌تر از خانه 200 متری در زمین 500 متری است.

6. تعداد پارکینگ مسقف مهم‌تر از در دار بودن یا نبودن آن است.

7. زمینی که در آن درخت دارد ارزش کمتری دارد (درخت یعنی کار و هزینه)

8. به نهرهای اطراف توجه کنید چرا که نهرها و جوب‌ها حریم (set back) دارند و در قیمت و بهره برداری شما تاثیر می‌گذارند.

9. اگر نزدیک شما برکه یا آب هست، شما در تابستان به احتمال زیاد پشه خواهید داشت.

10. خانه‌هایی که نزدیک فضاهای بکر درخت‌دار هستند عموما رطوبت و حشرات بیشتری هم دارند.

11. در ونکوور نور آفتاب اهمیت دو چندانی دارد.

12. خانه‌هایی که سقف‌های شیب‌دار و بلند دارند بسیار زیبا هستند ولی زمستان‌ها هزینه‌ی گرم کردن‌شان بیشتر است.

آیا شما هم خانه‌ی ویلایی را به آپارتمان ترجیح می‌دهید؟ به نظر شما مهم‌ترین مزیت و یا اشکال خانه ی ویلایی چیست؟ لطفا در قسمت کامنت‌ها نظر ارزشمند خود را با ما و خوانندگان در میان بگذارید. 


اگر تمایل دارید که نمودارها و یا جداول اختصاصی یک منطقه خاص را داشته باشید و یا به خانه دار شدن فکر می‌کنید می‌توانیم بدون هیچ الزامی، گپ و گفتی داشته باشیم، خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

امیدوارم همیشه شاد و سلامت باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما)

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


دیدگاه کاربران
کامران
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 04 بهمن 1401

سلام. خوبین شما؟ من سایت‌تون رو دیدم و خیلی خوب و کاربردی بود و تشکر می‌کنم. من قصد مهاجرت دارم به کانادا. قبل از شهروندی می‌تونم خونه خریداری کنم؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 04 بهمن 1401

سلام و عرض ادب. خوشحالم که مطالب مفید بودن. قبل از شهروندی متاسفانه نمیتونید خونه بخرید.

اشتراک :