خرید خانه کوچکتر

  0
 1018

آیا کوچک کردن خانه فقط برای دوران بازنشستگی است؟ چه منافعی دارد و چه نکاتی را در این مسیر رعایت کنیم؟

راهنمای خرید خانه کوچک‌تر در ونکوور

افراد زیادی به زندگی در خانه‌ی کوچکتر فکر کرده‌اند و می‌خواهند قبل یا در زمان بازنشستگی این کار را انجام دهند؛ علت‌ها متفاوت است. عدم نیاز به فضای بزرگ، سرمایه گذاری با نقدینگی‌ای که از این کار بدست می‌آید، کمک به فرزندان، زندگی در مناطق مرکزی که امکانات بیشتری دارند یا برعکس زندگی در خارج شهر و در دل طبیعت. شما به کدام یک از این گزینه‌ها فکر کرده‌اید؟
تاکنون بسیاری از مشتریان ما بر مبنای کم کم کردن هزینه زندگی در ونکوور، تصمیم گرفته‌اند که در یک خانه کوچک‌تر زندگی کنند. برخی از این افراد می‌خواهند از خانه‌ی 2200 فوت مربعی خود در اطراف شهر به یک کاندو 900 فوت مربعی در مرکز شهر (داون‌تاون) کوچ کنند. البته برای برخی از افراد منطقه مهم نبوده و فقط می‌خواهند از یک خانه‌ی بزرگ‌تر به یک خانه‌ی کوچک‌تر یا ارزان‌تر نقل‌مکان کنند.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که زندگی در یک خانه‌ی کوچک‌تر برای همه افراد مناسب نیست. پس حتما باید پیش از این که به یک خانه‌ی کوچک‌تر نقل‌مکان کنید، تمام جوانب این کار را بسنجید.
اگر می‌خواهید در خانه‌ی کوچک‌تری زندگی کنید، خوتادن احتمالا اطلاعاتی دارید و در ادامه من تمام تلاشم را می‌کنم که با پوشش تمام موارد به آگاهی شما تا جای ممکن بیافزایم.


بیشتر بخوانید: اجاره خانه در ونکوور کانادا


آیا حتما باید به خانه‌ی کوچک‌تری نقل‌مکان کنید؟

به چه مقدار فضایی احتیاج دارید؟

فرض کنیم در طول سال فقط سه بار از اتاق مخصوص مهمانان استفاده می‌کنید. این اتاق اضافه به متراژ خانه شما افزوده است و در نتیجه باید اقساط بیشتری را بابت آن پرداخت کنید. این در حالی است که اگر مهمانان خود را به هتل بفرستید، پول کمتری پرداخت خواهید کرد. به عبارت دیگر، وجود این اتاق بی‌استفاده باعث هدر رفتن پول شما می‌شود. البته با کم شدن مساحت خانه، قطعا فضای کافی برای همه‌ی وسایل شما وجود نخواهد داشت.

دانلود کتاب راهنمای گام به گام خرید خانه در کانادا

این نکته را از زبان  بهترین مشاورین املاک در ونکوور داشته باشید: با فروش خانه‌ی بزرگ‌تر و سپس خرید خانه‌ی کوچک‌تر، مبلغی برای شما باقی می‌ماند. اگر باید 300,000 دلار از این مبلغ را برای انبار کردن وسایل اضافه پرداخت کنید، به‌درستی از پول خود استفاده نکرده‌اید.

از پول حاصل از فروش خانه بزرگ خود می‌توان چه استفاده‌های دیگری کرد؟

بسیاری از کانادایی‌ها برای تامین بخشی از هزینه‌های بازنشستگی خود به خانه‌هایشان متکی هستند. اگر خانه‌ی 1,500,000 دلاری خود را بفروشید و به یک کاندوی 800,000 دلاری نقل مکان کنید، مبلغ باقیمانده چه فرصت‌ها و درهایی را برای شما باز می‌کند؟ آیا می‌خواهید از این مبلغ برای مسافرت استفاده کنید؟ یا می‌خواهید با استفاده از این مبلغ سریع‌تر بازنشسته شوید؟

مشاوره رایگان خرید ملک در ونکوور

نکته‌ای در مورد نگهداری: بسیاری از مردم تصور می‌کنند که هزینه‌های شارژ ماهانه کاندو زیاد است؛ اما واقعیت این است که در شهر ونکوور هزینه نگهداری از یک کاندو از هزینه نگهداری از یک خانه کمتر است.

اگر مالک یک خانه هستید، خودتان مسئول نگهداری‌های معمول (مانند نظافت ناودان و نگهداری از آب‌گرم‌کن) خواهید بود. همچنین شاید مجبور شوید تعمیرات پرهزینه‌ای مانند رفع نشتی سقف یا زیرزمین را انجام دهید؛ اما هزینه‌های نگهداری از کاندو قابل پیش‌بینی بوده و خرید آن را به گزینه‌ی جذابی برای بازنشستگان تبدیل می‌کند.

یکی از مزیت‌های کاندو و خرید آپارتمان در ونکوور این است که شما لازم نیست برای رفع مشکل تلاش کنید؛ زیرا وظیفه رسیدگی به مشکلات کاندو به عهده‌‌ی هیئت‌مدیره است. (اگر می خواهید درباره کاندو و یا تفاوت های آن با آپارتمان بیشتر بخوانید مقاله کاندو چیست؟ در وبلاگ مجله سرای ونکوور می تواند کمک خوبی برای شما باشد.) 

لطفا صادق باشید. فرزندان شما هر چند وقت یک بار به دیدن شما می‌آیند؟

فرزندان شما درنهایت از شما جدا شده و زندگی مستقلی تشکیل می‌دهند. بسیاری از مردم به دلیل استقلال فرزندانشان به خانه‌های کوچک‌تری نقل مکان می‌کنند. با نقل مکان به خانه‌ی کوچک‌تر، فرزندان شما دیگر نزد شما بر نخواهند گشت و با شما زندگی نخواهند کرد. در نتیجه شما به اتاق‌های کمتری نیاز پیدا خواهید کرد.

البته ما به شما توصیه نمی‌کنیم که باید حتما به کاندوی کوچک‌تر و یک خوابه نقل‌مکان کنید؛ اما این را در نظر داشته باشید که در اکثر کاندوها اتاق‌هایی مخصوص مهمانی وجود دارد و شما می‌توانید مهمانی عید سال نو را در آن برگزار کنید. در ضمن، در بسیاری از کاندوها تعدادی سوئیت مهمان وجود دارد که می‌توانند شب را در آن سپری کنند.

تعویض محله

نقل مکان به یک خانه‌ی کوچک‌تر، فرصت زندگی در یک محله‌ی جدید را برای شما به ارمغان می‌آورد. زندگی در یک منطقه جدید می‌تواند بسیار هیجان انگیز باشد. به عنوان مثال اگر اکنون در حاشیه‌ی شهر زندگی می‌کنید، شاید بتوانید با تعویض خانه، زندگی در مرکز شهر را تجربه کنید.

خرید خانه کوچکتر در ونکوور

در این صورت، به‌راحتی می‌توانید به کافه یا سالن تئاتر رفته و در پارک‌های اطراف قدم بزنید. البته در نظر داشته باشید که هر منطقه‌ای مزایا و معایب خاص خود را دارد. به عنوان مثال، دسترسی به سامانه‌های حمل‌ونقل عمومی در مرکز شهر به‌راحتی امکان‌پذیر است؛ اما شاید ترافیک این منطقه موجب آزار و اذیت شما شود. اگر هنوز دغدغه خرید ملک در ونکوور  را دارید، می توانید با سرای ونکوور تماس بگیرید تا ما به شما در انجام بهترین خرید ملک کمک کنیم.

سبک زندگی

با نقل مکان به یک خانه‌ی کوچک‌تر سبک زندگی شما بیشترین تغییر را می‌کند. احتمالا دیگر نتوانید مهمانی‌های بزرگ خانوادگی را برگزار کنید. همچنین باید با باربکیو حیاط پشتی خداحافظی کنید؛ اما زمان بیشتری در اختیار خود بوده و مبلغ بیشتری به دست می‌آورید (مبلغ حاصل از فروش خانه بزرگ). آیا آماده هستید در یک کاندو زندگی کنید؟ با زمان و مبلغی که در اختیار دارید می‌خواهید چگونه زندگی کنید؟

عضویت در خبرنامه سرای ونکوور


دانلود مجله تخصصی سرای ونکوور


نکاتی برای نقل‌مکان به یک خانه کوچک‌تر

  • پله‌ها: اگر می‌خواهید به خانه‌ی کوچک‌تری نقل‌مکان کرده و برای مدت زیادی در آن زندگی کنید، از خرید تاون‌هاوس‌هایی که پله‌ی زیادی دارد اجتناب کنید؛ زیرا پله‌های زیاد موجب آسیب رساندن به زانوهای شما می‌شود.
  • وسایل اضافه را دور بریزید: با کوچک شدن خانه، فضای کافی برای همه‌ی وسایل در دسترس نخواهد بود. دور ریختن وسایل بدون استفاده و اضافه (یا فروختن آن‌ها) یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای رفع این مشکل است. شما می‌توانید مجله‌های قدیمی، کاغذها و دفترهای 20 سال پیش، لپ‌تاپ قدیمی، مبلمان شکسته، کتاب‌هایی که هرگز به آن‌ها نگاه هم نمی‌کنید و غیره را دور بریزید. در ضمن اگر تعداد اشیاء تزئینی، عکس‌های روی دیوار و لوازم زینتی را نیز کاهش دهید، از خانه جدید خود لذت بیشتری می‌برید.

زندگی در خانه کوچک‌تر در ونکوور

  • بخشیدن، بخشیدن، بخشیدن: اگر از وسیله‌ای استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را به اشخاص دیگری اهدا کنید. شاید آن‌ها از وسیله‌ی شما خوششان آمده و از آن استفاده کنند. به عنوان مثال، شما می‌توانید لوازم و وسایل آشپزخانه، پوشاکی که دیگر اندازه‌ی شما نیست و وسایل ورزشی‌ای که قبل از آسیب دیدگی از آن استفاده می‌کرده‌اید را اهدا کنید. 
  • هر روز از بهترین دست وسایل چینی خود استفاده کنید: احتمالا در خانه‌ی قبلی چندین دست از ظروف مختلف داشته و از بهترین آن فقط برای پذیرایی از مهمان استفاده می‌کرده‌اید؛ اما شاید در خانه جدید شما فضای کافی برای نگهداری از چندین دست از ظروف مختلف وجود نداشته باشد. درنتیجه شما باید سایر ظروف را دور ریخته و فقط بهترین دست را به خانه‌ی جدید بیاورید. آیا شما لیاقت استفاده از بهترین ظروف خود را ندارید؟
  • کلکسیون‌های خود را بفروشید: هیچ چیز عجیب‌تر از این نیست که فضای یک کاندوی 700 فوت مربعی (تقریبا 65 مترمربع) را با کلکسیونی از عروسک‌ها پر کنید. می‌توانید کلکسیون‌های خود را در وب‌سایت eBay بفروشید (اما حتما پیش از فروش از آن‌ها عکس بگیرید).
  • عدم توجه به یادگاری‌ها و خاطرات: نگهداری از یادگاری‌های خانوادگی و وسایلی که ارزش زیادی برای شما دارد بسیار خوشایند است؛ اما شاید شما لازم نباشد تمام کارت‌های تبریک یا رسید بلیت‌های کنسرت را نزد خود نگه دارید. شما باید حتما فقط وسایل مهم را به خانه‌ی جدید منتقل کنید (در این صورت، این وسایل نزد شما اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند).
  • کمک بگیرید: نقل مکان به خانه کوچک‌تر به نظر یک ماموریت غیرممکن است؛ اما شرکت‌هایی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا در خانه‌ی کوچک‌تری زندگی کنید.

اطلاع از پیش خریدهای ونکوور

  • اسناد و مدارک: شاید شما به سوابق پرداخت مالیات خود تا 7 سال پیش نیاز داشته باشید؛ بنابراین به هیچ وجه اسناد حقوقی و مالیاتی را دور نریزید؛ اما دلیلی وجود ندارد که حتما در خانه‌ی جدید خود مکان ویژه‌ای برای نگهداری از این اسناد اختصاص دهید. شما می‌توانید این اسناد را در لاکر (storage lockers) بگذارید.
  • انباری: هنگام نقل مکان به یک خانه‌ی کوچک‌تر می‌توانید وسایل اضافه‌ی خود را در یک انباری نگهداری کنید؛ اما نباید ماهانه صدها دلار برای اجاره‌ی انبار هزینه کرده و وسایلی را در آن قرار دهید که هیچ استفاده‌ای برای شما ندارد. اگر می‌خواهید یک انباری را اجاره کنید، حتما باید مطمئن شوید که در شرایط آب‌وهوایی مختلف از آن محافظت می‌شود. همچنین، انباری موردنظر باید در برابر ورود آب مقاوم بوده و امنیت لازم را داشته باشد.
  • محله: انتخاب محله‌ی جدید یکی از بزرگ‌ترین تصمیماتی است که در طول زندگی می‌گیرید. 

اگر مدت زیادی است که هیچ معامله‌ای در بازار ملک انجام نداده‌اید، حتما مقاله‌های مختلفی که در وب سایت منتشر می‌شود را بخوانید تا اطلاعات خود را به روز نگه داشته باشید. 
نقل مکان به یک خانه‌ی کوچک‌تر یکی از بزرگ‌ترین تصمیماتی است که در طول زندگی می‌گیرید. ما در این مسیر  همراه شما هستیم و خوشحال خواهیم شد با شما درباره‌ی گزینه‌های پیش رویتان صحبت کنیم. با مجله سرای ونکوور تماس بگیرید.

دلیل شما برای تعویض خانه چیست؟ می‌خواهید از مابه‌التفاوت پول برای مقاصد سرمایه‌گذاری استفاده کنید؟ یا صرفا در نظر دارید زندگی در مرکز شهر را تجربه کنید؟ نظرات و پیشنهادات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید. 

شما زندگی در کاندو را ترجیح می دهید یا خانه‌ی ویلایی؟ شما محله‌های مرکزی‌تر را ترجیح می‌دهید یا محله‌های خلو‌ت‌تر؟ خوشحال می‌شویم نظر خود را در پایین همین صفحه با ما و سایر خوانندگان در میان بگذارید.


اگر تمایل دارید اطلاعات تکمیلی، نمودار و آمارهای خرید و فروش محله‌ی خاصی را داشته باشید و یا تمایل به هم فکری دارید، می‌توانیم بدون هیچ الزامی گپ و گفتی داشته باشیم، خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

شاد و سلامت باشید

محسن صانعی

(راههای ارتباط با ما)

دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز:
captcha


اشتراک :